Łuków

Czas duchowej refleksji

Kościół Pon. 15.05.2023 17:09:35
15
maj 2023

W parafii Świętego Brata Alberta w Łukowie odbywały się Misje Ewangelizacyjne. Przez osiem dni parafianie spotykali się na wspólnej modlitwie. Jak mówi nam ksiądz proboszcz Leszek Przybyłowicz był to czas duchowej refleksji.

Misje Ewangelizacyjne w parafii Świętego Brata Alberta w Łukowie trwały od 7 do 13 maja. Prowadziło je dwóch misjonarzy: ksiądz Jacek Sereda i ksiądz Andrzej Sochal. Każdego dnia parafianie spotykali się na wspólnej modlitwie. Odnawiali przyrzeczenia chrzcielne, wyrzekali się grzechu, przyjmowali Pismo Święte, odnawiali przysięgę małżeńską oraz brali udział w Drodze Krzyżowej, po której odbyło się poświęcenie nowego Krzyża Misyjnego. Siódmego dnia misji powitali zaś w swoim kościele Święte Znaki: Kopię Obrazu Matki Bożej Kodeńskiej i Relikwie Męczenników Podlaskich.

Cel misji był jasny: chodziło o powrót do źródeł wiary, aby poprzez modlitwę, słuchanie Bożego Słowa i czerpanie z mocy sakramentów dać się poprowadzić Bogu. Był to czas, który miał dawać siłę na kolejne dni, miesiące i lata.
W parafii Świętego Brata Alberta misje właśnie się zakończyły. Rozpoczęły się natomiast w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego, gdzie potrwają do niedzieli 21 maja.


zdjęcia: parafia Świętego Brata Alberta
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Parafianin Pon. 15.05.2023 14:45:29

Dlaczego na krzyżu misyjnym nie ma informacji że misje prowadził również Ks. Sochal?