Garwolin

„Dzień Dobra” przy parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie

08
kwi 2024

Przy parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie w niedzielę, 7 kwietnia odbył się festyn parafialny „Dzień Dobra”. Wydarzenie miało na celu zaprezentowanie grup działających przy parafii. Do organizacji przedsięwzięcia włączyły się szkoły.

„Dzień Dobra” był inicjatywą, której przewodniczył parafialny zespół Caritas, jednak w organizacje przedsięwzięcia włączyły się również szkoły w tym ZS nr 1 im. Bohaterów Westerplatte, ZS nr 2 im. Tadeusza Kościuszki, PSP nr 5 im. Janusza Korczaka oraz grupy działające przy parafii. Których uczniowie zrzeszeni w szkolnych kołach Caritas prowadzili różnorakie zabawy czy pletli warkoczyki. W trakcie festynu dzieci mogły korzystać z dmuchańców czy wziąć udział w zajęciach plastycznych. Odbył się również występ wokalny parafialnej scholi dziecięcej. Dla wszystkich obecnych zorganizowana została loteria fantowa, podczas której młodzież zbierała fundusze na swoją dalszą działalność. W tym celu odbył się również kiermasz ciast. Główną nagrodą loterii był „Miś Miłosierdzia”.

Jak mówi ksiądz Paweł Wojdat – Idziemy za myślą Caritas Polska i Caritas diecezjalnej, chociażby w tym celu, żeby pokazać, że są ludzie młodzi w kościele. Po drugie żeby pokazać, że ci młodzi ludzie nie tylko mają oczekiwania, ale są również chętni i zaangażowani w życie codzienne. Po trzecie czasami te nasze wspólnoty są modlitewne, więc trudno je zobaczyć tak na co dzień, ciężko zobaczyć ich działalność. A wiemy że miłosierdzie to nie jest tylko dawanie ludziom rzeczy materialnych, pomocy którą niesiemy. To jest również ta działka duchowa.” – podkreśla wikariusz garwolińskiej parafii.

O relację z tego wydarzenia zadbał Mateusz Biernacki.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.