Diecezja siedlecka

Dzień Dobra w Parczewie

Kościół Pon. 15.04.2024 11:13:20
15
kwi 2024

W minioną niedzielę, 14 kwietnia, wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas działającego przy LO im. M. Kopernika w Parczewie oraz pracownicy Caritas Diecezji Siedleckiej zorganizowali w Parczewie Dzień Dobra. Miejscem spotkania z drugim człowiekiem były tereny przed kościołami św. Jana Chrzciciela oraz Opatrzności Bożej, gdzie po Mszach św. dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej prowadzonej przez diecezjalną Caritas, wraz z wychowawcami, częstowały słodkim poczęstunkiem.

- W ramach tego działania zebrano prawie 3 tys. złotych na wymianę okien w świetlicy. Bardzo dziękujemy darczyńcom, wolontariuszom oraz wszystkim, którzy nas wsparli swoim działaniem, w tak szczytnym celu – mówi Aneta Daszczuk, kierownik Świetlicy Socjoterapeutycznej Caritas Diecezji Siedleckiej w Parczewie.

Tegoroczny Dzień Dobra świętowany był w całej Polsce pod hasłem ObDARowani. Była to okazja do zaprezentowania swoich talentów i podzielenia się nimi z innymi osobami.

Po raz kolejny mieszkańcy Parczewa udowodnili, że mają otwarte serca i dzięki nim „dobra jest więcej”.Fot. Świetlica Socjoterapeutyczna Caritas Diecezji Siedleckiej w Parczewie
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Elżbieta Zielińska-Gomółka

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.