Sport

Jubileuszowy Bieg Papieski w Brzegach

29
maj 2024

27 maja, już po raz dziesiąty w Niepublicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Brzegach odbył się „Bieg Papieski”. W wydarzenie aktywnie włączyli się wszyscy uczniowie, nauczyciele, rodzice, pracownicy obsługi oraz wszyscy zainteresowani pasjonaci sportu.

W biegu udział wzięli również goście, przewodniczący Rady Gminy Miastków Kościelny Marcin Zając, wiceprezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Brzegi i Zasiadały Grażyna Młot oraz przewodnicząca Rady Rodziców Agnieszka Jaworska.

- Wydarzenie było eskortowane przez niezawodnych policjantów z posterunku Policji w Miastkowie Kościelnym, co pozwoliło wszystkim biegaczom poczuć się bardzo bezpiecznie. Bieg rozpoczął się od tradycyjnej rozgrzewki przeprowadzonej przez Konrada Owczarczyka - nauczyciela wychowania fizycznego. Następnie biegacze ubrani w żółte „papieskie” koszulki, trzymając w rękach żółte baloniki wyruszyli energicznie po wyznaczonej trasie. Uczestnicy biegu bardzo szybko i z uśmiechem na ustach pokonali zaplanowany dystans. Na linii mety na wszystkich czekały medale, gromkie brawa oraz drobne nagrody - informuje dyrektor szkoły Marianna Zając.

na podst. inf. pras.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
folwark Górzeński Śr. 29.05.2024 07:49:38

A w Górznie to ani dyrektor szkoły ani biblioteki/muzeum w nic się nie mogą zaangażować, mają takie możliwości a siedzą tylko i jeszcze jacy oni ważni...