Czytelnia

Ks. prał. dr Zbigniew Sobolewski „Witaj cudami słynąca Maryjo. Szlakiem pobożności maryjnej w diecezji siedleckiej”

15
maj 2024

Miliony czcicieli, tysiące wizerunków, kaplic, kościołów, setki sanktuariów - tak wygląda ogromna pobożność maryjna Polaków. Nie inaczej jest w przypadku diecezji siedleckiej, której wierni zachowują wielką miłość do Matki Zbawiciela. Ks. prał. dr Zbigniew Sobolewski wraz z Wydawnictwem Unitas prezentują kolejną ważną publikację „Witaj cudami słynąca Maryjo. Szlakiem pobożności maryjnej w diecezji siedleckiej”.

Sięgając po tę lekturę, czytelnik ma możliwość odkryć podlaską pobożność maryjną, tak piękną, szczerą i gorliwą. Służą temu opisy podlaskich sanktuariów, w których autor opowiada niezwykłe dzieje wizerunków Maryi, jak chociażby kodeńskiego, wedle legendy wykradzionego z papieskiej kaplicy, czy z klasztoru w Woli Gułowkiej, o który toczyła się jedna z ostatnich potyczek kampanii wrześniowej 1939 roku. Poza bardzo znanymi i licznie odwiedzanymi przez pielgrzymów sanktuariami, publikacja zawiera informacje o wielu parafiach diecezji, w których od lat oddawana jest szczególna cześć Matce Bożej. Łącznie opisuje 20 miejsc kultu: Kodeń, Leśną Podlaskę, Wolę Gułowską, Orchówek, Parczew, Mokobody (Budziszyn), Górki, Radzyń Podlaski, Kolembrody, Hannę, Paszenki, Horodyszcze, Polubicze, Horbów, Hołublę, Łosice, Ostrów Lubelski, Parysów i Seroczyn.

Wielkim atutem przewodnika są liczne i piękne fotografie, które ukazują łaskami słynące obrazy, a także urokliwe zakątki Podlasia, które swoim pięknem ubogaca Maryja. Przy tym książka zawiera wiele różnych modlitw, związanych z każdym z opisanych miejsc: litanii, nowenn, modlitw różnych stanów i w różnych potrzebach.

Warto sięgnąć po tę książkę tak, aby zyskać świadomość o wielkiej miłości wiernych diecezji siedleckiej, która swój szczególny wyraz ma w wielu świątyniach tego regionu, zachwycić się ich pięknem, a przede wszystkim zapragnąć własnej pielgrzymki do tych miejsc i zawierzania swoich losów Matce Bożej.Inf. Pras.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.