Bielsk Podlaski

Lato w gminie Rudka zostało oficjalnie powitane

Region Pon. 10.06.2024 09:41:51
10
cze 2024

Pod patronatem medialnym Katolickiego Radia Podlasie i Portalu podlasie24.pl w niedzielę, 9 czerwca w kompleksie parkowo-pałacowym Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Krzysztofa Kluka w Rudce (w powiecie bielskim) odbyło się „Powitanie lata u Ossolińskich”.

Było to wydarzenie pełne atrakcji, był turniej dla KGW, gry i zabawy, występy muzyczne, projekcja filmu, dyskoteka pod gwiazdami i wiele innych.

Apetycznym punktem programu był organizowany po raz drugi Turniej Kół Gospodyń Wiejskich „Potrawy dworskie i szlacheckie” o złoty półmisek Ossolińskich. W konkursie tym pierwsze miejsce zajęło KGW Róża w Rudce, drugie - Kreatywne Czeczowianki, trzecie KGW w Olendach. Koła te przygotowały zachwycające smakiem, aromatem i wyglądam – golonkę, karpia i kołduny.

Z okazji 100-lecia Lasów Państwowych bogate stoisko przygotowało Nadleśnictwo Rudka, był też konkurs wiedzy leśnej, prelekcja o lasach i projekcja filmu „Loret - leśnik z charakterem”.

Przy okazji dobrej zabawy można było też wspomóc zbiórkę na leczenie Filipka Martyniuka, dwulatka, który urodził się z poważną wadą ortopedyczną. Gdy chłopiec przyszedł na świat, jego prawa nóżka była krótsza a około 4 cm, w miał 15 miesięcy różnica powiększyła się do 10 cm, bez udziału licznych operacji nóżka może być krótsza o nawet 30 cm. Filipka czeka kilka skomplikowanych i kosztownych operacji w kilkuletnich odstępach, koszt jednej to ponad 800 tys. zł. W Rudce prowadzono zbiórkę do puszek na leczenie chłopca.

Podczas festynu można było poznać ofertę szkoły na której terenie odbywał się festyn tj. Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Krzysztofa Kluka w Rudce, wybrać się na przejażdżkę konnym zaprzęgiem, zrobić niecodzienne zakupy, podziwiać wystawę maszyn rolniczych, motocykli i starych samochodów. Były atrakcje dla dorosłych i dzieci, a mieszkańcy chętnie korzystali z tego zaproszenia i całymi rodzinami spędzali czas w historycznym kompleksie parkowo-pałacowym.

Lato 2024 zostało w Rudce oficjalnie otwarte.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.