Międzyrzec Podlaski

Międzyrzeczanie przygotowują się do ogłoszenia Św. Jan Pawła II patronem Międzyrzeca Podlaskiego

19
maj 2023

W czwartek, 18 maja we wszystkich międzyrzeckich kościołach rozpoczęło się Triduum. Podczas wieczorowych Mszy św. i nabożeństw majowych w czterech międzyrzeckich kościołach rozważania odnosiły się do nauczania Ojca Św. O godzinie 20.30 przy Pomniku Św. Jana Pawła II na wspólnej modlitwie zakończonej Apelem Jasnogórskim spotykali się wierni z całego miasta. Modlitwom przewodniczyła parafia św. Józefa.

Z uczestnikami czwartkowych uroczystości rozmawiał Sławomir Karczewski.W sobotę, 20 maja w szkole muzycznej przy ul. Lubelskiej 67 odbędzie się konferencja popularno - naukowa dotycząca nauczania Jana Pawła II. Konferencja rozpocznie się o godzinie 13:00. Natomiast o godzinie 18:00 na Placu Jana Pawła II rozpocznie się Koncert Orkiestry Reprezentacyjnej SGGW w Warszawie.

W niedzielę, 21 maja o godzinie 15.00 w sali ślubów Urzędu Miasta odbędzie się uroczysta sesja Rady Miasta Międzyrzec Podlaski. O godzinie 16.00 w kościele św. Mikołaja mieszkańcy miasta wezmą udział w uroczystej Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Kazimierza Gurdy. Następnie na placu Jana Pawła II pod Pomnikiem Papieża zostanie odczytana uchwała Rady Miasta o wyborze św. Jana Pawła II na patrona Międzyrzeca Podlaskiego oraz akt zawierzenia mieszkańców miasta wstawiennictwu Świętego Patrona.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Sławomir Karczewski
+48.500106003

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.