Międzyrzec Podlaski

Miejskie Nabożeństwo Fatimskie połączone z instalacją relikwii Świętych Franciszka i Hiacynty

14
maj 2023

Wielu wiernych ze wszystkich międzyrzeckich parafii uczestniczyło w sobotę, 13 maja w Miejskim Nabożeństwie Fatimskim połączonym z instalacją relikwii Świętych Franciszka i Hiacynty – Pastuszków z Fatimy. Modlitwy rozpoczęły się przy pomniku św. Jana Pawła II.

Procesji różańcowej z nową figurą Matki Bożej z Fatimy i relikwiami Świętych Hiacynty i Franciszka przewodniczył ks. Dariusz Ostałowski, proboszcz parafii św. Apostołów Piotra i Pawła.

Na te uroczystości do Międzyrzeca przybył o. Azariasz z Rzymu, który dokonał poświęcenia figury Matki Bożej Fatimskiej i instalacji relikwii dzieci fatimskich. Wielkim czcicielem Matki Fatimskiej był św. Jan Paweł II, który w niedzielę 21 maja zostanie ogłoszony patronem Międzyrzeca. O. Azariasz zwrócił się do mieszkańców Międzyrzeca, by byli apostołami, dawali świadectwo prawdzie.

Mszę św. koncelebrowało trzech kapłanów: o. Azariasz Hess OFM z Rzymu, znany rekolekcjonista, propagujący kult świętych, autor pieśni religijnych między innymi o bł. Carlo Acutisie, ks. Dariusz Parafiniuk, dziekan dekanatu międzyrzeckiego i ks. Dariusz Ostałowski, proboszcz parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Międzyrzecu Podlaskim.

Materiał przygotował Sławomir Karczewski.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Sławomir Karczewski
+48.500106003

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.