Łuków

Modlitewne wydarzenie w Jedlance

Kościół Pon. 20.03.2023 17:38:14
20
mar 2023

W Wielkopostnym Wieczorze Uwielbienia wzięło udział ponad sto osób! Przyszli, by przede wszystkim uwielbić Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie, na nowo odkryć nauczanie św. Jana Pawła II i doświadczyć duchowej wspólnoty.

Nadesłana relacja:

Sobota, 18 marca, zapadnie na długo w pamięci parafian i gości przybyłych do jedlańskiego kościoła. To właśnie tego dnia miał miejsce wyjątkowy, może dlatego że pierwszy, Wielkopostny Wieczór Uwielbienia. Ta inicjatywa mogła powstać dzięki owocnej współpracy ks. Adriana Kubaka, wikariusza naszej parafii oraz nowopowstałego chóru parafialnego pod przewodnictwem organisty – Jacka Konieczuka.

Wieczór Uwielbienia rozpoczął się udziałem we wspólnej Eucharystii. - Jestem grzesznikiem należącym do owczarni Bożej, którą prowadzi sam Chrystus - mówił podczas sobotniej homilii ks. Adrian. Wskazywał, że często zdarza się nam oceniać bliźniego, rzucać w jego stronę oskarżenia czy pomówienia będące podstawą dla późniejszych plotek. W swoich oskarżeniach, co wybrzmiało dość mocno, zapominamy o tym, że sami jesteśmy niedoskonali i wielokrotnie możemy upaść, by później stać się obiektem plotek. Warto o tym pamiętać, gdy następnym razem będziemy chcieli powiedzieć coś przeciw naszemu bliźniemu, bo w nim również obecny jest Chrystus.

Po spełnionej ofierze Mszy św. nastał czas adoracji – początkowo indywidualnie w ciszy, by później włączyć się we wspólny śpiew i rozważania oparte o treści z Pisma Świętego oraz nauczanie świętego Jana Pawła II. Co zrobić by „wypłynąć na głębię”? Przede wszystkim stale pogłębiać ducha modlitwy w swojej codzienności.Inf. i fot. Ewa Makowska

2 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
senior Śr. 22.03.2023 08:47:41

Tak trzymać , Młody Kapłanie: Chrystus w Najświętszej Eucharystii, Jego Niepokalana Matka Maryja i Kościół święty. To nieprzekraczalne zasady -podstawy ,zwłaszcza dla kapłana.

Parafianka Wt. 21.03.2023 22:56:40

Takich pracowitych kapłanów nam potrzeba jak Ksiądz Adrian.