Biała Podlaska

Nie żyje Riad Haidar

Region Czw. 25.05.2023 09:34:23
25
maj 2023

W czwartek, 25 maja nad ranem, po długiej chorobie, zmarł znany lekarz neonatolog Riad Haidar. Przez ponad 45 lat niósł pomoc najmniejszym pacjentom, tworząc w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej, jeden z najlepszych oddziałów neonatologicznych w Polsce.

O śmierci Riada Haidara poinformowano na jego profilu społecznościowym:

„Szanowni Państwo, z wielką przykrością i żalem informujemy, że dziś rano po długiej walce z chorobą odszedł Doktor Riad Haidar, Poseł na Sejm RP – czytamy w nadesłanym komunikacie.

Riad Haidar urodził się w 1951 roku w Syrii. W 1989 roku uzyskał polskie obywatelstwo. Był lekarzem pediatrą ze specjalizacją - neonatologia. Przez wiele lat pełnił funkcję m.in. ordynatora Oddziału Neonatologicznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej.

Riad Haidar angażował się również w działalność samorządową, polityczną i społeczną. Działał z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, będąc wieloletnim szefem jej sztabu w Białej Podlaskiej. W latach 2000-2019 był członkiem Sojuszu Lewicy Demokratycznej, z której ramienia przez wiele lat pełnił funkcje w Radzie Miasta Biała Podlaska oraz w Sejmiku Województwa Lubelskiego. W 2019 roku odszedł z SLD i został posłem na Sejm IX kadencji, startując z listy Koalicji Obywatelskiej.

Za swoją działalność na rzecz ochrony zdrowia oraz lokalnej społeczności Riad Haidar wyróżniony został m.in. prezydenckim Srebrnym oraz Złotym Krzyżem Zasługi.
W ubiegłym roku decyzją Rady Miasta Biała Podlaska otrzymał tytuł - Zasłużony dla miasta Biała Podlaska.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.