Diecezja siedlecka

Niech żyje Polska. 14 kwietnia w Warszawie Narodowy Marsz Życia a we wszystkich kościołach modlitwy w obronie życia poczętego

Kościół Sob. 13.04.2024 16:29:38
13
kwi 2024

W niedzielę, 14 kwietnia w dniu Narodowego Święta Chrztu Polski, odbędzie się w Warszawie Narodowy Marsz Życia pod hasłem „Niech żyje Polska”. Przewodniczący KEP prosi, by niedziela 14 kwietnia była dniem modlitwy w obronie życia poczętego.

- Zachęcam gorąco, aby najbliższą niedzielę uczynić dniem szczególnej modlitwy w obronie życia poczętego. Proszę, aby we wszystkich kościołach w Polsce, na każdej Mszy Świętej, modlić się w tej intencji – napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Tadeusz Wojda SAC w Apelu o modlitwę w intencji ochrony życia osób nienarodzonych.

Przewodniczący KEP podkreślił, że „życie jest darem Bożym i jako takie jest niezbywalnym prawem każdego człowieka, dlatego trzeba je chronić i wspierać na każdym etapie jego rozwoju. Szacunek wobec życia, które należy do najważniejszych wartości, jest jedną z podstawowych powinności każdego człowieka”.

Odnosząc się do zaplanowanego na najbliższą niedzielę Narodowego Marszu Życia, który będzie odbywać się pod patronatem Konferencji Episkopatu Polski, abp Wojda przyznał, że „będzie on manifestacją szacunku wobec życia poczętego, przyjęcia tego życia w miłości oraz wyrazem uznania wobec trudu rodzicielstwa, zapewniającego dzieciom możliwość wzrostu i rozwoju”. WIĘCEJ

Do udziału w Narodowym Marszu Życia zachęca ks. Mariusz Zaniewicz - Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa siedleckiej Kurii Diecezjalnej: - Będzie to manifestacja wdzięczności i odpowiedzialności za dziedzictwo, teraźniejszość i przyszłość chrześcijańskiej Polski. Wydarzenie to stanowi nasz wspólny głos w obronie życia i rodziny, wiary i wartości chrześcijańskich(...) Serdecznie zapraszam wszystkich, duchownych i świeckich, szczególnie z dekanatów znajdujących się w bliskości Warszawy, do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Niech będzie to wyraz naszej solidarności i wspólnej odpowiedzialności za chrześcijańskie życie naszych rodzin" - napisał ks. Mariusz Zaniewicz.

Manifestacja rozpocznie się na Placu Zamkowym w Warszawie o godzinie 12.30.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.