Region

Noc Muzeów w Katolickim Radiu Podlasie

Siedlce Pon. 20.05.2024 07:18:19
20
maj 2024

W sobotę, 18 maja do redakcji Katolickiego Radia Podlasie zawitali goście, który chcieli dowiedzieć się więcej, na temat funkcjonowania rozgłośni. Była to niecodzienna okazja, aby zapoznać się z procesem tworzenia radia „od kuchni” oraz osobami, które je tworzą.

W sobotni wieczór, chętne osoby miały okazję odwiedzić redakcję Katolickiego Radia Podlasie. Podczas zwiedzania, mogli porozmawiać z pracownikami rozgłośni, a co więcej zobaczyć się twarzą w twarz, co w przypadku radia niekoniecznie jest takie oczywiste. Każda grupa zwiedzających została oprowadzona po redakcji. Chętni mieli okazję wejść do studia nagraniowego, siąść przed mikrofonem, założyć słuchawki i poczuć się jak podczas profesjonalnego wywiadu. Mogli zobaczyć również miejsce, gdzie tworzą się informacje, które następnie trafiają na antenę radia, czyli newsroom.

Odwiedzający weszli również, do pokoju realizatora, gdzie dowiedzieli się, z czym wiąże się jego praca. Punktem kulminacyjnym było wejście do „serca” rozgłośni, na co dzień najbardziej niedostępnego pokoju w radiu czyli studia emisyjnego, skąd nadawany jest program na żywo. Tam uczestnicy wydarzenia mogli dowiedzieć się więcej o pracy spikera, reportera oraz poznać tajniki pracy w mediach. Również, w tym momencie, to goście stawali się dziennikarzami którzy zadawali pytania, na które reporter starał się jak najlepiej odpowiedzieć.

Na koniec zwiedzający podzielili się swoimi odczuciami po odbyciu „radiowej wycieczki” oraz mieli okazję pozdrowić swoich bliskich, przyjaciół bądź innych słuchaczy. Opinie oraz pozdrowienia zebrał Mateusz Biernacki.Fot. xMW
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Mateusz Biernacki

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.