Kultura

„Pasja Jezusa Chrystusa” na deskach siedleckiego teatru

17
mar 2023

Spektakl „Pasja Jezusa Chrystusa” będzie można obejrzeć w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach. Wydarzenie zaplanowano w Wielkim Tygodniu, w dniach 3, 4, 5 kwietnia (Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i Wielka Środa) o godzinie 19:00. Przedstawienie zostało przygotowane przez rodziców uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach.

Scenariusz jest adaptacją tekstów biblijnych opartą o tradycyjną Drogę Krzyżową. Przez retrospekcję przywoływane są wydarzenia zapowiadające mękę i śmierć Jezusa. Dramatyczne wydarzenia sprzed niespełna dwóch tysięcy lat: zdrada, wymuszone przez tłum skazanie Boga-Człowieka na śmierć to misterium męki Jezusa, z której wypływa nadzieja na życie.

W tematykę zbliżającego się Misterium Męki, Śmierci i Zmartwychwstania naszego Zbawiciela wprowadzą też widzów, wykonywane na żywo, tradycyjne pieśni pasyjne.
To już kolejna prezentacja spektaklu, ale scenariusz został wzbogacony o nowe treści. Udział w przedstawieniu to doskonałe uzupełnienie wielkopostnego przygotowania do zbliżających się Świąt. Swoiste doświadczenie Pasji Jezusa Chrystusa, również w wymiarze kulturalnym, w tym szczególnym czasie jakim jest Wielki Tydzień, będzie doskonałą okazją do pogłębionej refleksji nad treściami stanowiącymi fundament naszej chrześcijańskiej wiary.

Bilety są do nabycia w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS w Siedlcach oraz na stronie internetowej ckis.siedlce.pl w zakładce „bilety on-line”.

Na wydarzenie zaprasza Dyrekcja Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach wraz z Radą Rodziców. Dochód z biletów przeznaczony jest na wyposażenie kaplicy w rozbudowywanej Katolickiej Szkole Podstawowej w Siedlcach.Inf. prasowe

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.