Biała Podlaska

Rezurekcja w parafii św. Michała Archanioła w Białej Podlaskiej

03
kwi 2024

Co prawda Święta Zmartwychwstania Pańskiego już za nami, ale nadal powracamy do uroczystości religijnych, które miały miejsce w parafiach diecezji siedleckiej w ostatnich dniach. Tym razem zapraszamy do zapoznania się z relacją nadesłaną z parafii św. Michała Archanioła w Białej Podlaskiej.

"W poranek uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, procesja rezurekcyjna jest uroczystym ogłoszeniem zmartwychwstania Chrystusa i wezwaniem całego stworzenia do udziału w triumfie Zmartwychwstałego. Na początku procesji jest niesiony krzyż i figura zmartwychwstałego Chrystusa.

Uroczystej procesji i liturgii przewodniczył ks. kan. Henryk Jakubowicz – proboszcz parafii. Procesja rezurekcyjna pośród radosnego śpiewu „Wesoły nam dzień dziś nastał" oraz bicia dzwonów trzykrotnie przeszła wokół kaplicy.

Następnie rozpoczęła się Msza święta, którą koncelebrowali miejscowi księża. W wygłoszonej homilii, ksiądz proboszcz mówił o konieczności niesienia prawdy o zmartwychwstaniu całemu światu. „Trzeba nam stać się apostołami dobrej nowiny o Zmartwychwstaniu Pana. Jednak zanim staniemy się tymi, którzy zaniosą tę prawdę, najpierw sami musimy szczerze i głęboko w nią uwierzyć" – mówił kaznodzieja.

Na zakończenie wybrzmiały życzenia skierowane do parafian i gości. Liturgię zakończyło paschalne błogosławieństwo z radosnym śpiewem Alleluja!".inf. : ks. Michał Gosk

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.