Kościół

Rusza Hosanna Festival

Siedlce Wt. 16.05.2023 12:39:24
16
maj 2023

W miniony weekend swoją premierę miała piosenka „Let the weak say fuerte soy”, która od tego roku stanowić będzie nieodzowny element festiwalu. To niesamowite podsumowanie historii tej muzycznej imprezy połączone z piosenką wykonywaną aż w czterech językach!

Wydarzenie organizowane jest przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Siedleckiej we współpracy z Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce. Po raz trzydziesty zgromadzi liczną publiczność i dziesiątki młodych i utalentowanych muzyków z całej Polski oraz zza granicy. W tegorocznej formule festiwalu pojawiły się następujące zmiany- organizatorzy otwierają się na śpiew w innych językach, kategorie zostały podzielone na solistów i zespoły. Festiwal nie ma ograniczeń wiekowych.

Ze względu na trzydziestolecie festiwalu w tym roku wyjątkowo udział będą mogli wziąć również uczestnicy, którzy w poprzednich latach byli nagradzani. Weekend ten będzie poza formułą festiwalową - przede wszystkim szczerym i głębokim czasem uwielbienia Boga.

Wrześniowy weekend, podczas którego odbędzie się Hosanna Festival, połączony został z obchodami 30-lecia Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Siedleckiej. Wiąże się to ze zmianą przebiegu wydarzeń, które od kilku lat miały dosyć podobny schemat.

W tym roku odbędą się warsztaty muzyczne dla młodzieży i dorosłych pod batutą niezwykłego dyrygenta Huberta Kowalskiego, których finałem będzie zagranie koncertu pierwszego dnia obchodów, tj. 15 września wówczas to warsztatowicze będą Gwiazdami Wieczoru. Co więcej, z koncertu powstanie pamiątkowa płyta CD. W niedzielę powitani zostaną na scenie uczestnicy jubileuszowej edycji, którzy trwając w formule festiwalu, będą wielbić Boga śpiewem i grą cały dzień.

Zapisy na warsztaty już ruszyły, regulamin i formularz znajdują się pod linkiem TUTAJ. To będzie piękny czas!


Inf. Pras.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.