Region

Skrzyżowanie ulic Cmentarnej i Wojskowej w Siedlcach - rondo zamiast świateł

Siedlce Pon. 10.06.2024 23:42:32
10
cze 2024

Od wtorku, 11 czerwca dojazd do centrum Siedlec od strony północnej będzie trudniejszy. Zamknięte zostaje skrzyżowanie ulic Cmentarnej i Wojskowej, które przejdzie kompletną przebudowę. Miejsce sygnalizacji świetlnej zajmie tam niewielkie rondo.

Modernizacja skrzyżowania zaczyna się trochę wcześniej, niż planowano. Miała ruszyć w wakacje, ale inwestor chce mieć rezerwę na ewentualne prace archeologiczne. W tej części miasta był kiedyś cmentarz i trzeba się liczyć z możliwością odnalezienia jego pozostałości. Inwestycja potrwa do końca sierpnia, choć przy sprzyjającej pogodzie można liczyć na jej skrócenie.

Obszar skrzyżowania będzie powiększony, ale tylko nieznacznie, ze względu na koszty wykupu nieruchomości. Wyspa ronda będzie wypukła na tyle, żeby radziły z nią sobie ciężarówki oraz niskopodłogowe autobusy. Sama zamiana świateł na rondo może wydawać się kontrowersyjna, ale zdaniem drogowców usprawni ruch. Skrzyżowanie Cmentarnej i Wojskowej jest teraz bowiem jednym z trzech położonych blisko siebie skrzyżowań z sygnalizacją świetlną, co rodziło duże problemy z synchronizacją.

Zmiana organizacji ruchu i wspomniany objazd wpłynie na przebieg linii komunikacji miejskiej. MPK podaje, że „trójka” będzie kursować ulicami: Armii Krajowej, Piłsudskiego, 10 Lutego, Popiełuszki, Rynkową i dalej swoją trasą. „Czwórka” i „dziewiątka” – Sokołowską, Popiełuszki, 10 Lutego, Piłsudskiego i dalej normalnie. Linie nr 10, 17, 32, 38, 42, 43 pojadą Sokołowską, Popiełuszki, 10 Lutego, Piłsudskiego i dalej swoją trasą. Całkowicie wyłączone z rozkładu jazdy zostaną przystanki Wojskowa Piłsudskiego, Wojskowa Cmentarna, Sokołowska ks. Niedziałka oraz Sokołowska ks. Popiełuszki. Na trasie objazdu obowiązują wszystkie przystanki.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Adam Białczak
+48.500187558

6 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Gunter Wt. 11.06.2024 11:47:49

To jest jak tumanos rządzą i nie mają pojęcia o ruchu drogowym. . Na Piłsudskiego rondo no panowie czas na zmianę dealera bo towar zanieczyszczony. Coś co działa świetnie po zmianie będzie koszmarem thank you. Ciekawe kto na tym zarobi czyżby jakiś znajomy królika.

Sprawiedliwy Wt. 11.06.2024 10:27:50

Było takie rondo na Starowiejskiej jak się okazało bubel więc po co iść drugi raz w to samo, rondo bez konkretnej wysepki wygląda tak że samochód jadący prosto nawet nie chamuje zresztą kto jeździł Starowiejską wie jak to wyglądało

zorientowana Śr. 12.06.2024 06:19:46

Jeżeli budowa ronda nie zmusi kierowców do znacznego zmniejszenia prędkości, to będziemy oglądać widowiskowe dzwony dość często. Tak jest np. na Kazimierzowskiej/Ogrodowej/Bema. Od miasta można przelecieć Kazimierzowską, jakby ronda wcale nie było i niektórzy tak właśnie robią. To żaden stereotyp ani szowinizm, ale najczęściej to paniuse w suvach i jeszcze z telefonem przy uchu. Raz po raz mamy tam niezłe bum.

Artur Wt. 11.06.2024 08:08:31

Niech namalują kropkę i mamy rondo. Po co blokować ulice na kilka miesięcy. I tak tutaj od dawna nie ma przejazdu do Świrskiego. Główne skrzyżowanie ma być nieczynne, to spoko, ale tutaj można to rozwiązać w kilka nocy nie powodując utrudnień

jasta Wt. 11.06.2024 08:08:27

ogólnie stan ulic w Siedlcach to wstyd na całą Polskę - nie ma chyba drugiego miasta z tak fatalnymi ulicami - szczyt to kartoflisko na Piłsudskiego obok galerii - każdy kto tu przyjeżdża zapamięta wyłącznie stal ulic

Daniel Śr. 12.06.2024 13:46:04

Są są , jedz np do Kielc