Parczew

Śmiertelny wypadek na przejściu dla pieszych. Policja poszukuje sprawcy

Region Śr. 10.07.2024 10:45:44
10
lip 2024

Policja poszukuje kierującego, który we wtorek, 9 lipca w nocy w Parczewie najprawdopodobniej potrącił 61-letnią kobietę. Kierujący uciekł z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy poszkodowanej. 61-latka zmarła w wyniku poniesionych obrażeń. Do późnych godzin porannych policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzili oględziny. W sprawie wypadku prowadzone jest śledztwo. Decyzją prokuratora ciało zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło we wtorek, 9 lipca kilka minut przed godziną 1:00 w nocy na drodze wojewódzkiej W 815 przy wjeździe od ul. Lubartowskiej w Parczewie. Służby zaalarmował świadek zdarzenia.

Wstępne ustalenia policjantów wskazują na to, że kierujący pojazdem osobowym koloru srebrnego poruszający się od strony Lubartowa na prostym odcinku drogi w rejonie skrzyżowania z ul. Piwonii wjechał w kobietę prawdopodobnie przechodzącą przez przejście dla pieszych. Następnie oddalił się nie udzielając pomocy poszkodowanej ani nie poinformował o całym zdarzeniu służb ratunkowych. Niestety, w wyniku zaistniałego zdarzenia pokrzywdzona 61-letnia mieszkanka miasta doznała poważnych obrażeń ciała i zmarła na miejscu wypadku.

Teraz parczewscy policjanci pod nadzorem prokuratury prowadzą śledztwo i ustalą dokładnie jaki był przebieg tego tragicznego w skutkach zdarzenia. Ponadto decyzją prokuratora ciało zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych.

Do późnych godzin porannych policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzili oględziny.

Policja prosi świadków, którzy posiadają istotne informacje o zdarzeniu o zgłaszanie się do Komendy Powiatowej Policji w Parczewie, ul. Wojska Polskiego 4, tel. (47) 814 32 10.

sierżant sztabowy Ewelina Semeniuk

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.