Łuków

Sopranistka z Polski i organista z Węgier koncertowali w Łukowie

Kościół Pon. 10.06.2024 17:22:55
10
cze 2024

W niedzielny wieczór, 9 czerwca w kościele NMP Matki Kościoła w Łukowie odbył się czwarty koncert Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Przed publicznością wystąpili Angelika Rzewuska– sopran oraz organista Levente Kuzma z Węgier.

W Łukowie trwa dwunasta edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Organizatorem wydarzenia jest Łukowski Ośrodek Kultury. Dyrektorem artystycznym festiwalu jest Mateusz Rzewuski. Honorowy patronat na tym wydarzeniem objął Ordynariusz Siedlecki JE Ks. Biskup Kazimierz Gurda. Podczas koncertów, które zainaugurowano w maju, publiczność ma okazję słuchać artystów z Polski i z zagranicy. W niedzielę 9 czerwca odbył się czwarty koncert, n którym wystąpili sopranistka z Polski, Angelika Rzewuska oraz organista z Węgier, Levente Kuzma.

Partnerami wydarzenia są: Województwo Lubelskie, Powiat Łukowski oraz Fundacja Wydźwięk Kultury. Wydarzenie bierze udział w Programie „Warto być Polakiem”, którego organizatorem jest Samorząd Województwa Lubelskiego. Celem programu jest pielęgnowanie polskości i wartości patriotycznych przez mieszkańców województwa lubelskiego.

W skład Komitetu Honorowego XII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie wchodzą: Ordynariusz Siedlecki JE Ks. Biskup Kazimierz Gurda, Proboszcz Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie Ks. Kanonik Andrzej Kieliszek, Proboszcz Parafii pw. NMP Matki Kościoła w Łukowie Ks. Kanonik Krzysztof Stepczuk, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Starosta Łukowski Dariusz Szustek i Burmistrz Miasta Łuków Piotr Płudowski. Organizatorzy: Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie, Parafia pw. NMP Matki Kościoła w Łukowie, Łukowski Ośrodek Kultury oraz Miasto Łuków. Dyrektorem artystycznym festiwalu jest Mateusz Rzewuski. 

Patronat medialny sprawuje Katolickie Radio Podlasie oraz portal Podlasie24.informacja i zdjęcia: ŁOK

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.