Kościół

Spotkanie formacyjne Indywidualnych Form Życia Konsekrowanego

Siedlce Wt. 14.05.2024 15:09:59
14
maj 2024

W sobotę, 11 maja, w parafii pw św. Stanisława w Siedlcach odbyło się kolejne w bieżącym roku formacyjnym, spotkanie Indywidualnych Form Życia Konsekrowanego. W spotkaniu, któremu przewodniczył Delegat Biskupa ds. IFŻK, ks. Sebastian Bisek, uczestniczyły przedstawicielki Stanu Dziewic, Wdów oraz kandydatki do w/w stanów.

Pierwszym punktem spotkania była katecheza wygłoszona przez ks. Sebastiana. Była ona kontynuacją katechezy z poprzedniego spotkania, poświęconej sakramentowi małżeństwa. W tej części ks. Sebastian skupił uwagę zebranych na przeszkodach do zawarcia małżeństwa oraz różnorodnych zagrożeniach płynących ze współczesnego świata i szkodzących małżeństwom i rodzinom.

Następnie uczestniczki spotkania podzielone zostały na kilka grup i miały możliwość pogłębienia tematu katechezy, a także podzielenia się własną wiedzą i doświadczeniami.
Bezpośrednio po spotkaniach małych grup, odbyła się prezentacja owoców pracy na forum wszystkich zebranych.

Centralnym punktem spotkania była Eucharystia w intencji zebranych oraz nieobecnych na bieżącym spotkaniu, przedstawicielek stanu Wdów, Dziewic oraz kandydatek do w/w stanów. Po Mszy świętej był czas Adoracji Jezusa Eucharystycznego, podczas której, po odmówionej wspólnie Litanii loretańskiej, każdy z uczestników mógł w ciszy adorować Jezusa.

Spotkanie zakończyło się wspólnym posiłkiem.

Agnieszka Blicharz OV

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.