Łuków

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Procesje w łukowskich parafiach /ZDJĘCIA/

Kościół Czw. 08.06.2023 15:58:22
08
cze 2023

W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa ulice miast wypełniają rzesze wiernych, by w procesji eucharystycznej dać świadectwo swej wiary i pobożności. W parafii Przemienienia Pańskiego w Łukowie procesja Bożego Ciała rozpoczęła się po Mszy Świętej o godzinie 12.00. W parafii pw. Podwyższenia Krzyża św. wierni wyruszyli do czterech ołtarzy po mszy św. o godzinie 9.30.

W każdej z czterech łukowskich parafii odbywały się 8 czerwca uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

W parafii Przemienienia Pańskiego procesja rozpoczęła się po Mszy Świętej o godzinie 12.00. Cztery ołtarze usytuowane były na terenie parafii przy ulicach Piłsudskiego, Międzyrzeckiej, Dmocha i Stodolnej. W procesji do czterech ołtarzy brało udział wielu parafian, którzy przyszli aby dać świadectwo swojej wiary.

W parafii pw. Podwyższenia Krzyża św. o godzinie 9.30 rozpoczęła się Msza św. sprawowana pod przewodnictwem i z homilia ks. kan. Andrzeja Kieliszka - proboszcza parafii. Po niej wierni wyruszyli w procesji. W parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego cztery ołtarze usytuowane były: przy budynku ZUS przy ul. Wyszyńskiego, przy figurze Pana Jezusa na skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego i Świderskiej, przy kościółku św. Rocha na miejscowym cmentarzu oraz przy kościele parafialnym. Pierwszy ołtarz przygotował Legion Maryi, drugi ołtarz Domowy Kościół, trzeci - Koła Różańcowe i czwarty - Strażnicy Kościoła. Sztandary i feretrony nieśli przedstawiciele wspólnot parafialnych. Po raz kolejny jeden ze sztandarów niosły w procesji, ubrane w barwne ludowe stroje członkinie Zespołu "Niezapominajki" z Dminina w Gminie Łuków.
Na zakończenie proboszcz parafii tradycyjnie złożył podziękowania wszystkim wspólnotom działającym przy parafii, wiernym, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości oraz policji i służbom porządkowym. Uroczystość Bożego Ciała zakończył śpiew „Te Deum” oraz błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.