Biała Podlaska

Wesprzyj Jerycho Młodych

13
maj 2023

Wielkimi krokami zbliża się największe młodzieżowe wydarzenie w diecezji siedleckiej, jakim jest Jerycho Młodych. W tym roku zaplanowano je w dniach 9 – 11 czerwca w Pratulinie. Dla uczestników przygotowano wiele atrakcji, spotkań, warsztatów i koncertów, ale żeby mogły się odbyć potrzebne są fundusze i to niemałe.

Organizacja Jerycha Młodych wymaga dużego nakładu pracy i środków finansowych, dlatego organizatorzy zwrócili się z prośbą o wsparcie modlitewne i - w miarę możliwości - finansowe poprzez uruchomioną przez nich zrzutkę: https://zrzutka.pl/p82veg

Jerycho Młodych to coroczne, cykliczne spotkania młodzieży Diecezji Siedleckiej w Pratulinie, miejscowości skąd pochodzą błogosławieni Męczennicy Podlascy. Historia tych spotkań ma już kilkanaście lat. Czerwcowe Jerycho Młodych to doskonała okazja do podsumowania rocznej pracy formacyjnej we wspólnotach parafialnych, jak również dobry czas na to, by z Bogiem i Jego błogosławieństwem rozpocząć wakacje.

Tegoroczne Jerycho Młodych uczestnicy przeżyją w duchowej łączności ze Światowymi Dniami Młodzieży w Portugalii i potraktują je jako „Lizbona w Pratulinie”. Hasłem spotkania - w nawiązaniu do tematu zaproponowanego przez papieża Franciszka „Maryja wstała i poszła z pośpiechem” - będą słowa „Get Up and Go!” – „Wstań i Chodź!”.

W programie tegorocznego wydarzenia są:

- koncerty gwiazd polskiej muzyki – zagra m.in. Luxtorpeda

- warsztaty tematyczne – o kobiecości, męskości, wartości siebie, komunikacji w duchu NVC, malarstwa, samoobrony, ratownictwa medycznego itp.

- konferencje i świadectwa znanych prelegentów – ks. Rafała Główczyńskiego SDS, Krzysztofa Sowińskiego, Agatę Rujner, Annę Bonk, Michała Koterskiego.

Organizatorzy zapewniają, że wszystkich darczyńców otoczą swoją modlitwą.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Jabłkowska
+48.512111737

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.