Kultura

Wystawa malarstwa Małgorzaty Głuszczak pt. „Wodne” w MBP w Siedlcach

Siedlce Sob. 02.12.2023 13:03:20
02
gru 2023

W piątek, 1 grudnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Siedlcach odbył się wernisaż wystawy malarstwa Małgorzaty Głuszczak pt. „Wodne”. Podczas otwarcia ekspozycji, w holu biblioteki zaprezentowane zostało 10 prac malarskich artystki, które powstały w latach 2014- 2023. Wystawa „Wodne” jest już drugą z kolei, samodzielną wystawą w karierze artystki.

Małgorzata Głuszczak jest siedlczanką, urodzoną w Łukowie, absolwentką studiów podyplomowych na kierunku Malarstwo, na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marie Curie - Skłodowskiej w Lublinie. Dyplom z malarstwa artystka obroniła w pracowni Jacka Wojciechowskiego w 2013 r. Malarka w 2016 r. została stypendystką Prezydenta Miasta Siedlce, w dziedzinie kultury i sztuki. Jak sama Głuszczak podkreśliła na wernisażu, malarstwo jest jej pasją, a z zawodu artystka jest księgową. W swoim życiu robiła już biżuterię, rysowała książeczki z dziećmi. Od roku 2009 mąż kupując jej pierwsze płótna i farby na gwiazdkę zauważył jej talent i przekonał ją do regularnego rozwijania pasji, czego efektem jest cykl prac pt. „Wodne”. Większość obrazów artystki pochodzi z licznych plenerów i jest odwzorowaniem wykonanych przez malarkę fotografii. Wystawa „Wodne” przedstawia wodne rośliny jak lilie wodne, kaczeńce ukazując przy tym ich głębie barw, ciekawe formy i piękno.

Na wystawę przyszło wielu gości. W licznym gronie pojawili się przyjaciele i rodzina artystki, pracownicy biblioteki oraz Robert Szczepanik - Zastępca Prezydenta Miasta Siedlce, który razem z malarką i Eweliną Raczyńską - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siedlcach otworzył wernisaż. Jak podkreśliła dyrektor biblioteki podczas swojego przemówienia, Małgorzata Głuszczak swoimi pracami „zrobiła wszystkim wiosnę z latem” … jednym słowem było zielono, pastelowo i wakacyjnie.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Katarzyna Chacińska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.