Kultura

XXII Regionalny Przegląd Zespołów Tanecznych w Borkach-Wyrkach

Siedlce Pt. 24.05.2024 15:21:10
24
maj 2024

W piątek, 24 maja w Zespole Szkół Niepublicznych w Borkach Wyrkach odbył się XXII Regionalny Przegląd Zespołów Tanecznych. Konkurs dedykowany był zespołom tanecznym działającym w przedszkolach, szkołach podstawowych, szkołach ponadpodstawowych, ośrodkach kultury, bibliotekach oraz świetlicach.

Celem organizacji wydarzenia było promowanie dziecięcej i młodzieżowej twórczości tanecznej, rozwijanie talentów estradowych, prezentacja dorobku artystycznego zespołów tanecznych z przedszkoli, szkół i ośrodków kultury, popularyzacja tańca, jako formy rozwoju fizycznego i aktywnego spędzania czasu wolnego wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, integracja tancerzy i trenerów z całego kraju w duchu fair-play i wymiana doświadczeń pomiędzy klubami i trenerami. W przeglądzie tanecznym zostały zaprezentowane tańce ludowe, narodowe, hip – hop, show dance, taniec towarzyski, show dance oraz pokaz cheerleaderek. Podczas przeglądu tanecznego od rana zaprezentowało się kilkanaście zespołów z uczestnikami w wieku od 7 do 15 lat. Jury składające się z m.in. Huberta Pasiaka, Wójta Gminy Zbuczyn i Piotra Szupłaka, nauczyciela w Szkole Podstawowej nr 6 w Siedlcach, sędziującego w konkursie od pierwszej edycji, podczas występów oceniało każde z wykonań. Podczas Przeglądu Zespołów Tanecznych w Borkach-Wyrkach zatańczyły dzieci i młodzież zarówno z Siedlec, Wiśniewa, Pruszyna Pieńki, Krynicy, jak i Sokołowa Podlaskiego i Gminy Mordy.

Organizatorami wydarzenia byli: Regionalne Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe „Kornel” w Borkach-Wyrkach, Zespół Szkół Niepublicznych w Borkach-Wyrkach, Gminny Ośrodek Kultury w Zbuczynie. Wszystkie zespoły i formacje biorące udział w XXII Regionalnym Przeglądzie Zespołów Tanecznych otrzymały w dniu występów pamiątkowe dyplomy, a laureaci ogromne puchary za swoje wykonania taneczne.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Katarzyna Chacińska

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Anonimowy komentarz Sob. 25.05.2024 02:04:16

Wystąpiły dzieci w wieku- od przedszkola. Także ze Zbuczyna.