Parczew

Zabytkowe auta zjechały do Parczewa

Region Niedz. 14.04.2024 22:10:20
14
kwi 2024

Pojazdy z poprzedniej epoki to już rzadkość na naszych drogach. Jednak miłośników starych aut nie brakuje, o czym można było się przekonać w niedzielę, 14 kwietnia w Parczewie. Na boisku przy Zespole Szkół im. Stanisława Staszica została zorganizowana wystawa Lubelskie Klasyki Nocą. Kolekcjonerzy zabytkowych wozów z całego województwa lubelskiego mogli zaprezentować swoje pojazdy i pochwalić się prawdziwymi perełkami.

- Spotykamy się w Parczewie na otwarciu sezonu Lubelskie Klasyki Nocą. Otwarcie sezonu robimy każdego roku w różnej lokalizacji naszego województwa ze względu na to, że chcemy pokazywać i promować różne regiony, bo nasze województwo jest dość duże, bardzo kreatywne i kolorowe (…) Trzeba przyznać, że dopisała bardzo fajna frekwencja, bardzo dużo samochodów przyjechało, właśnie z tej części regionu dużo samochodów nie widzieliśmy, co tylko pokazuje, jaki to miejsce ma potencjał - mówi Krzysztof Żurawski założyciel i prezes Lubelskich Klasyków Nocą.

Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Do Parczewa zjechało około 200 aut, ale nie brakowało też zwiedzających, którzy licznie przybyli na teren szkoły, co podkreśla Janusz Hordejuk starosta parczewski: - Dzisiejsza impreza przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Nie spodziewaliśmy się, że samochody klasyczne i w ogóle motoryzacja będą wywoływały takie zainteresowanie i ściągną tyle ludzi (…) Cieszymy się z tego i chyba będzie to cykliczna impreza w powiecie, którą udało nam się zapoczątkować.

Powiat parczewski również zaprezentował swój samochód z 1988 r., który specjalnie na to wydarzenie przygotowali uczniowie klasy Technikum Pojazdów Samochodowych z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Parczewie, pod czujnym okiem nauczycieli, o czym informuje Mirosław Kowalski dyrektor placówki: - Przygotowaliśmy nasz samochód Żuk A 11 B. Samochód jest w pełni sprawny. Używamy go na co dzień do przewożenia różnych rzeczy. Ma ważne badania techniczne, wygląda naprawdę nieźle i w każdej chwili można go odpalić i się nim przejechać.

Tego dnia zabytkowe samochody można było spotkać na terenie całego miasta i były one niewątpliwą atrakcją zarówno dla mieszkańców, jak i osób odwiedzających Parczew. Spotkaniu towarzyszyły stoiska gastronomiczne Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu parczewskiego oraz lokalnych producentów żywności. Dla osób, które chciałyby zapoznać się z ofertą turystyczną regionu Powiatowa Biblioteka Publiczna - Centrum Kultury w Parczewie przygotowała Punkt Informacji Turystycznej.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Elżbieta Zielińska-Gomółka

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.