Biała Podlaska

Zakończenie tradycyjnej oktawy Bożego Ciała w parafii św. Michała Archanioła w Białej Podlaskiej

07
cze 2024

W czwartek, 6 czerwca przypadało zakończenie tradycyjnej oktawy związanej z uroczystością Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Bożym Ciałem. Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa w parafii św. Michała Archanioła w Białej Podlaskiej zakończyło się procesją eucharystyczną wokół kaplicy i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

Tym większą radością dla parafian jest fakt, że od kilku miesięcy mogą ponownie procesyjnie przejść wokół swojej kaplicy, co wcześniej było uniemożliwione przez trwającą obok budowę nowego kościoła. Proces postępu prac jest tak zaawansowany, iż dotyczy on teraz wnętrza świątyni. Stąd przejście procesji stało się znów możliwe.

Centralnym punktem było Eucharystia sprawowana przez miejscowych księży pod przewodnictwem proboszcza ks. kan. Henryka Jakubowicza. W homilii ks. Michał Gosk zwrócił uwagę na owocne przeżywanie Mszy świętej poprzez należyte przygotowanie do niej, odpowiednie gesty, postawy oraz post eucharystyczny.

W trakcie liturgii do grona Liturgicznej Służby Ołtarza zostało włączonych dwóch kandydatów, którzy w ostatnim czasie przez zbiórki i formację przygotowywali się do posługi ministranta.

Tradycyjnie zostały pobłogosławione wianki, zaś po błogosławieństwie ogólnym dzieci oraz kobiety w stanie błogosławionym otrzymały błogosławieństwo indywidualne. Po zakończeniu liturgii dzieci zostały zaproszone na lody, watę cukrową, popcorn i własnoręcznie robione soki.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.