Region

Zmiany w Stadler Polska

Siedlce Wt. 02.04.2024 14:58:57
02
kwi 2024

Zmieniło się kierownictwo jednego z największych zakładów przemysłowych w Siedlcach. Z końcem marca ze stanowiska prezesa Stadler Polska odszedł Tomasz Prejs. Od 1 kwietnia zastąpił go Philipp Brunner, wiceprezes wykonawczy na Europę Centralną i członek zarządu Grupy Stadler. Jest to jednak tylko chwilowe zastępstwo, a kolejowa spółka wkrótce będzie miała nowego prezesa.

Tomasz Prejs pracował w Stadler Polska od 2010 roku. Był kolejno kierownikiem produkcji, potem dyrektorem operacyjnym, a od 2016 roku dyrektorem zarządzającym i prezesem zarządu. Były to lata, kiedy spółka pozyskiwała i realizowała duże zamówienia od przewoźników polskich i zagranicznych. Wiązała się z tym poważna rozbudowa zakładu i powiększenie jego załogi.

Stadler Polska jest jednym z kilkunastu oddziałów szwajcarskiej firmy Stadler, która produkuje pojazdy szynowe głównie na rynek europejski, ale jest obecna również w Azji, Afryce i Stanach Zjednoczonych. W Polsce użytkownikami jego pociągów są między innymi Koleje Mazowieckie i PKP Intercity, a tramwajów – Kraków i czeska Ostrava.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Adam Białczak
+48.500187558

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.