Kościół

„Ciastko dla zakochanych" w Kościele pw. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Siedlcach

Siedlce Niedz. 11.02.2024 17:09:06
11
lut 2024

W niedzielę, 11 lutego w kościele pw. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Siedlcach, młodzieżowy oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży zorganizował kolejną edycję wydarzenia pt. „Ciastko dla zakochanych". Podczas kiermaszu po każdej Mszy Świętej, od godziny 7 do 18 przy wyjściu głównym z kościoła oraz przy domu parafialnym można było zakupić pyszne ciasta, ciasteczka wykonane przez młodzież KSM- u i ich rodziców.

Pomysł wydarzenia „Ciastka dla zakochanych" powstał kilka lat temu podczas remontu salek spotkań młodzieży, kiedy to zabrakło funduszy na ich wykończenie. Od tego czasu, co rok w niedzielę przed walentynkami za symboliczną cegiełkę są rozprowadzone ciasta w pudełkach ozdobionych serduszkami i innymi ozdobami ręcznie wykonanymi przez młodzież. Na każdym pudełku można znaleźć wybrane cytaty wypowiedziane przez Apostołów.

Dominik Radomyski, obecny członek KSM- u przy Kościele pw. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Siedlcach podkreślił w rozmowie z Katolickim Radiem Podlasie, że ważne jest dla nich, by podczas wydarzenia dzielić się nie tylko słodkościami, ale przede wszystkim uśmiechem i dobrym słowem.

Środki zebrane z tegorocznej akcji „Ciastko dla zakochanych" zostaną przeznaczone na potrzeby oddziału KSM- u przy Świętej Teresie, jak remont reszty salek, zakup środków czystości, pomoce edukacyjne oraz wyjazdy młodzieży na zgromadzenia.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Katarzyna Chacińska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.