Pielgrzymka

33. Piesza Pielgrzymka Drohiczyńska na Jasną Górę wyruszyła na szlak

01
sie 2023

33. Piesza Pielgrzymka Drohiczyńska na Jasną Górę dziś, 1 sierpnia wyruszyła na szlak. Niemal dwutygodniowe pielgrzymowanie rozpoczęła Msza Święta w drohiczyńskiej katedrze. Eucharystii przewodniczył biskup drohiczyński Piotr Sawczuk a koncelebrowali kapłani wyruszający w drogę jak i księża reprezentujący Kurię, Seminarium i parafię katedralną.

- Wyruszacie na Jasną Górę do tronu Matki Bożej. Będziecie szli 13 dni pokonując swoje słabości i rezygnując z wygód. Ale nie będziecie skupiali się na sprawach fizycznych, ale na sprawach duchowych. Czeka was i smak drogi krzyżowej, i wiele radości, i dobroci której doświadczycie od ludzi - mówił biskup drohiczyński Piotr Sawczuk w homilii kierowanej do pielgrzymów.

Bezpośrednio po Mszy św. ruszyła w drogę grupa bielsko - katedralna pod przewodnictwem ks. Piotra Zdzieborskiego. W tym dniu pątnikom towarzyszą osoby odprowadzające i pielgrzymi duchowi.

Pierwszy etap pokonuje z pielgrzymami nasza korespondentka Agnieszka Bolewska Iwaniuk.


Równolegle z kościoła w Łochowie wyruszyła grupa łochowska której kierownikiem jest ks. Janusz Bolewski. Ci pielgrzymi rozpoczęli pielgrzymowanie Mszą świętą pod przewodnictwem biskupa seniora Tadeusza Pikusa. - Wykorzystajcie dobrze czas pielgrzymki - tymi słowami zachęcał do drogi biskup Sawczuk.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.