Biała Podlaska

43. PPP: niech pielgrzymka będzie miejscem spotkania z Bogiem

01
sie 2023

Rankiem 1 sierpnia z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białej Podlaskiej wyszły dwie grupy: 9 i 9b. Pielgrzymi ruszyli przed Tron Jasnogórskiej Pani odprowadzani przez biskupa siedleckiego księdza Kazimierza Gurdę.

Rozpoczęła się 43. Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę. 31 lipca na szlak wyszła grupa 14 z Włodawy. Dziś, 1 sierpnia rankiem o godzinie 6.00 na Mszy Świętej spotkali się pątnicy z Białej Podlaskiej. Eucharystii w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przewodniczył ksiądz biskup Kazimierz Gurda. Podczas homilii zwracając się do pątników biskup mówił, aby do swojego pielgrzymowania zaprosili Chrystusa. Aby to razem z nim szli tak do Tronu Jasnogórskiej Pani, jak i przez życie. Ksiądz biskup nawiązując do hasła tegorocznej pielgrzymki, które brzmi „Wierzę w Kościół Chrystusowy”, przypominał, że Kościół to nie instytucja tylko istota, w której jest Chrystus, w którą wierzymy i w której poprzez Chrystusa osiągamy zbawienie.

Po zakończeniu wspólnej modlitwy na szlak wyruszyły dwie grupy z Białej Podlaskiej: 9 i 9b. Grupa 9 obejmuje dekanaty bialski północ, janowski, bialski – południe oraz terespolski. Jej przewodnikiem jest ksiądz Marek Kondej. Grupa 9b to Kapucyni, a przewodniczy im brat Sebastian Marcinkowski.

Grupy z Białej Podlaskiej są już w drodze. Dziś po południu dotrą Drelowa.

2 sierpnia na pielgrzymi szlak wyruszą grupy z Siedlec, Międzyrzeca Podlaskiego, Parczewa i Komarówki Podlaskiej.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.