Diecezja drohiczyńska

8. Podlaski Motocyklowy Rajd Papieski

09
cze 2024

W sobotę, 8 czerwca z okazji 25. rocznicy wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II na Podlasiu, po raz ósmy odbył się Podlaski Motocyklowy Rajd Papieski. Podobnie jak w latach ubiegłych rajd rozpoczął się od spotkania na Siedleckich Błoniach przy Krzyżu Papieskim, szpaler motocykli przejechał ulicami miasta pod pomnik Św. Jana Pawła II, gdzie zapalono znicze pamięci i złożono kwiaty. Stąd motocykliści ruszyli w dalszą drogę z Siedlec przez Korczew w kierunku Drohiczyna. Trasa ta upamiętnia miejsca szczególnie związane z historyczną obecnością Św. Jana Pawła II na Podlaskiej Ziemi.

W wydarzeniu odbywającym się w słoneczną czerwcową sobotę w 25. rocznicę wizyty Ojca Świętego uczestniczyło kilkuset motocyklistów, część z nich na motocyklach zawiesiła flagi papieskie. Po dodarciu do Drohiczyna uczestnicy rajdu wzięli udział w Mszy Św. na placu przed katedrą, gdzie przed kilku lat wzniesiono replikę ołtarza przy którym w roku 1999 Św. Jan Paweł II sprawował nabożeństwo ekumeniczne. W Eucharystii wzięli tez udział motocykliści, którzy w ramach Rajdu Katyńskiego i Stowarzyszenia Kocham Polską w tym miejscu kończyli trasę Rajdu Pamięci Armii Generała Andersa.

Cel rajdu od lat jest niezmienny - upamiętnienie wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Siedlcach i Drohiczynie 10 czerwca 1999 roku. Co roku biorą w nim udział motocykliści, którzy chcą uczcić postać wielkiego Polaka – Św. Jana Pawła II, a jednocześnie chcą się zintegrować we wspólnej modlitwie. Dodatkowym atutem tego wydarzenia jest trasa rajdu prowadząca przez malownicze nadbużańskie plenery.



Rajd współorganizowany jest przez samorządy Siedlce, Drohiczyna i Korczewa.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Siedlczanin Niedz. 09.06.2024 17:01:13

Kto złożył kwiaty pod pomnikiem JP II ?