Biała Podlaska

Amazonki u Kodeńskiej Matki

05
lut 2023

Po raz trzynasty do Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej pielgrzymowały Amazonki – kobiety, które zmagały się z choroba nowotworową. Po raz kolejny przyjechały, aby dziękować Królowej Podlasia – Matce Jedności, za kolejny rok życia i prosić o łaski zdrowia i wytrwania w zmaganiach.

Punktem rozpoczynającym pielgrzymkę była modlitwa różańcowa. Następnie odprawiona została Msza św. w intencji Amazonek, której przewodniczył o. Andrzej Madej OMI, oblat Maryi Niepokalanej na co dzień posługujący w Turkmenistanie. Słowo Boże wygłosił ks. Piotr Pielak, diecezjalny duszpasterz służby zdrowia.
W rozmowie z Radiem Podlasie ks. Piotr Pielak mówił o zadaniach jakie stroją przed kapłanami pracującymi wśród osób chorych, a także grupach wsparcia jak chociażby Amazonki.Diecezjalna Pielgrzymka Amazonek to nie tylko czas na wspólną modlitwę i proszenie  o niezbędne łaski za wstawiennictwem Matki Bożej Kodeńskiej. To także doskonała okazja do rozmów o tym czym jest choroba nowotworowa, o tym jak ważna jest profilaktyka i wczesne wykrywanie zmian, a także o wsparciu i oparciu jakie dają osobom chorym Stowarzyszenia Amazonek m.in. to działające w Białej Podlaskiej.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Izabela Chajkaluk
+48.500106004

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.