Biała Podlaska

Biała Podlaska: Pożegnanie ks. prałata Janusza Onufryjuka

27
cze 2021

Ks. Janusz Onufryjuk, proboszcz parafii bł. Honorata w Białej Podlaskiej przechodzi na emeryturę. Z tej racji odprawiona została Msza św. dziękczynna. Ks. prałat pozostanie przy parafii jako emeryt.

27 czerwca o godz. 10.00 odprawiona została Eucharystia dziękczynna w intencji proboszcza parafii Bł. Honorata, ks. prał. Janusza Onufryjuka, który od 1 lipca przechodzi na emeryturę. Ks. prałat przez 15 lat pełnił funkcję proboszcza bialskiej parafii. Przez wiele lat był także wicedziekanem dekanatu Biała Podlaska Północ.
Rozpoczynając Mszę św. ks. kan. Marian Daniluk, dziekan dekanatu Biała Podlaska Północ podziękował ks. prałatowi Januszowi za posługę na rzecz parafii Bł. Honorata, a także za pomoc i wsparcie w pełnieniu funkcji wicedziekana. Mszę św. koncelebrowali ks. Janusz Onufryjuk i ks. Łukasz Iwaniec, który także z dniem pierwszym lipca, po 5 latach, przenosi się do parafii w Łukowie.

Na zakończenie Eucharystii była okazja do podsumowań i podziękowań. Ks. prał. Janusz Onufryjuk przybliżył krótko działania, które udało się zrealizować przez te 15 lat. To m.in. trzykrotne malowanie wnętrza kościoła, wymiana części okien, wstawienie witraży, budowa domu parafialnego czy wsparcie przy budowie kościoła parafialnego p.w. św. Ojca Pio w Rakowiskach.

Wśród składających podziękowania za posługę była m.in. delegacja dzieci oraz nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 9 im. św. Królowej Jadwigi w Białej Podlaskiej.

Podziękowania w imieniu senatora RP Grzegorza Biereckiego i swoim złożył poseł Dariusz Stefaniuk.

Wiceprezydent Maciej Buczyński złożył podziękowania w imieniu prezydenta Miasta Biała Podlaska, Michała Litwiniuka.

Podziękowania oraz kwiaty składali także przedstawiciele wspólnot działających przy kościele bł. Honorata.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Izabela Chajkaluk
+48.500106004

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.