Siemiatycze

Coraz dalej od domu, coraz bliżej do Matki. Pielgrzymi z diecezji drohiczyńskiej w drodze na Jasną Górę

06
sie 2023

Od sześciu dni na szlaku jest Piesza Pielgrzymka Drohiczyńska na Jasną Górę. 5 sierpnia pielgrzymi przekroczyli Wisłę i dotarli do Magierowej Woli. W niedzielę, 6 sierpnia pielgrzymi wstali o godz. 5.00 i wzięli udział w Mszy Św. którą sprawował ks. Piotr Jurczak.

Była to uroczysta Eucharystia jubileuszowa duszpasterza, który w tym roku świętuje srebrny jubileusz kapłaństwa. Ks. Jurczak przez wiele lat był związany z pielgrzymką, dlatego chciał na pątniczym szlaku dzielić się swoją radością 25 lat w kapłaństwie.

W szóstym dniu pielgrzymowania pątnicy przejdą ponad 28-kilometrowy odcinek Magierowa – Wola Promna. W kościele parafialnym w Promnej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. Z racji na niedzieli i święto Przemienienia Pańskiego pielgrzymi są dziś w białych szatach.

Grupy każdego dnia są większe, bo do pielgrzymki dołączają kolejne osoby. Szczególnie licznie diecezjanie przyjechali właśnie w niedzielę, by korzystając z dnia wolnego od pracy wspólnie dzielić trud i radość pielgrzymowania. Część tych osób wróci dziś do domów, część zostanie już do końca pielgrzymki.

Na koniec dnia do Częstochowy pielgrzymi będą mieli 200 km. Dojdą na Jasną Górę 13 sierpnia.Foto: ks. Maciej Domańszczyński

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.