Siemiatycze

Czterdziestogodzinne nabożeństwo w parafii Św. Andrzeja Boboli Siemiatyczach

23
sie 2023

We wtorek, 22 sierpnia we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej w parafii pw. Św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach zakończyło się Czterdziestogodzinne Nabożeństwo Adoracyjne.

Nabożeństwo trwało od niedzieli. Przewodniczył mu i Słowo Boże głosił ks. Paweł Solka proboszcz parafii w Wirowie. W homiliach kapłan, który przez wiele lat posługiwał podczas Pieszych Pielgrzymek na Jasną Górę nawiązywał do czasu pielgrzymowania, przytaczał świadectwa pielgrzymów i odkreślał, że pielgrzymka zmienia nie tylko jej uczestników ale i świadków, spotykanych ludzi, których porusza i daje nadzieję.

Dopełnieniem czasu modlitwy była adoracja Najświętszego Sakramentu pomiędzy Mszami Świętymi. We wtorek wieczorna Msza Św. zakończyła się procesją Eucharystyczną, w której udział wzięli parafianie, kapłani i goście. Podniosłość zakończenia Nabożeństwa podkreślał chór, który kierowany w tym dniu przez dwóch muzyków – Sebastiana Skrzypkowskiego i Łukasza Kraujutowicza, wystąpił ze specjalnie przygotowanym repertuarem.

W parafii pw. Św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach 40-godzinne Nabożeństwo Adoracyjne odbywa się tradycyjnie w drugiej połowie sierpnia i związane jest z przypadającym 22 sierpnia wspomnieniem Matki Bożej Królowej.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.