Biała Podlaska

Dzień Dobra – 30 lat Caritas Diecezji Siedleckiej

24
kwi 2022

Niedziela Miłosierdzia Bożego to patronalne święto Caritas. Tego dnia odbyły się uroczystości 30-lecia Caritas Diecezji Siedleckiej. Uroczystej Eucharystii w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białej Podlaskiej przewodniczył bp Kazimierz Gurda.

Dziś, 24 kwietnia odbyły się uroczystości 30-lecia Caritas Diecezji Siedleckiej. Nieprzypadkowo tego dnia Eucharystia pod przewodnictwem ks. bpa Kazimierza Gurdy odbyła się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białej Podlaskiej. To właśnie stąd wysławiane, głoszone i wypraszane jest Miłosierdzie Boże dla wspólnoty parafialnej, mieszkańców Białej Podlaskiej, diecezji siedleckiej i całego świata.

Transmisja Mszy św. dostępna jest na kanale Internetowej Telewizji Diecezji Siedleckiej FARO.TV.

30 lat Caritas Diecezji Siedleckiej to tysiące osób pracowników, wolontariuszy i darczyńców, którzy niosą pomoc potrzebującym. W ostatnim czasie w trudnych warunkach pandemii i wojny na Ukrainie. To także czas na podsumowania i podziękowania. Posłuchaj rozmów: z ks. Markiem Bieńkowskim, dyrektorem siedleckiej Caritas oraz biskupem Kazimierzem Gurdą.
Form pomocy jaką świadczy Caritas jest bardzo wiele. Jedną z nich są Szkolne Koła Caritas, które działają również w placówkach w Białej Podlaskiej.Druga część obchodów rocznicowych przeniosła się do Akademii Bialskiej, gdzie przy okazji świętowania prowadzona była zbiórka darów na rzecz uchodźców z Ukrainy. Gościem specjalnym tegorocznego Dnia Dobra był reżyser Michał Kondrat - twórca takich filmów jak „Czyściec”, „Miłość i Miłosierdzie” czy „Dwie Korony”.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Izabela Chajkaluk
+48.500106004

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.