Diecezja siedlecka

Dzień skupienia dla członków Kół Żywego Różańca dekanatu siedleckiego

17
lip 2021

11 lipca w Domu Rekolekcyjnym w Siedlanowie odbył się dzień skupienia dla członków Kół Żywego Różańca dekanatu siedleckiego. Wzięło w nim udział 150 osób.

W programie dnia skupienia był czas na modlitwę, jak również rozmowę i śpiew przy grillu. Spotkanie rozpoczęło się konferencją wygłoszoną przez ks. Grzegorza Koca zatytułowaną „Różaniec wejściem do skarbnicy Łask”.

- Na początku wysłuchaliśmy kilku uwag o dobrej modlitwie, która jest zwróceniem się ku Bogu. To od niej zależy wartość naszych wysiłków. Nadaje życiu człowieka sens, porządkuje je i wyjednuje pociechę. Powtarzana, powoli umacnia wiarę i czyni z niej narzędzie do zjednywania Łask – piszą uczestnicy spotkania. - Wymieniliśmy błędy w modlitwie, gdyż od świadomości i skupienia modlącego się zależy jej wartość. Istotna jest pamięć, do kogo jest skierowana, że Bóg jest realnie obecny patrzy i słucha, dlatego ma płynąć z serca, a im więcej w niej miłości, tym jest skuteczniejsza. Wysłuchaliśmy słów świętych mistyków na temat potęgi Maryi, która jest ogromna. Za wszystkie swoje zasługi zyskała moc i władzę. Bóg chętnie działa przez orędownictwo Maryi, aby sprawić jej radość za każdą łzę wylaną dzieląc ból ze swoim synem pod krzyżem - czytamy w relacji uczestników.

W programie była również modlitwa różańcowa, Msza św., i droga krzyżowa. Podczas obiadu i kawy uczestnicy mieli okazję na rozmowę i wymianę doświadczeń.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Jabłkowska
+48.512111737

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.