Diecezja siedlecka

III piątek miesiąca dniem modlitwy i postu kapłanów diecezji siedleckiej

Kościół Wt. 16.02.2021 13:12:14
16
lut 2021

W diecezji siedleckiej każdy trzeci piątek miesiąca jest dniem modlitwy kapłanów. Jak mówi  ks. kan. Krzysztof Skwierczyński, diecezjalny ojciec duchowny kapłanów, tego dnia kapłani podejmują modlitwę i post, by w ten sposób uprosić dobrego Boga o świętość dla kapłanów.


- Dzisiejsze czasy domagają się świętych księży, a sami wiemy jak trudne jest to zadanie. Dlatego potrzeba nam szczególnej łaski Bożej, o którą powinniśmy prosić. Pragniemy także w tej kapłańskiej modlitwie przepraszać Pana Boga za wszelkie grzechy popełnione przez naszych braci kapłanów, w tym także za grzechy odejścia z kapłaństwa. Chcemy prosić dobrego Boga o nowe powołania do kapłaństwa i do życia konsekrowanego w naszej Diecezji. Swoją kapłańską modlitwą ogarniamy także tych, którzy się w swoim życiu pogubili i chcą bezmyślnie porzucać drogę Bożych przykazań.

Tego dnia zadbajmy o adorację Najświętszego Sakramentu i o naszą osobistą modlitwę w tych intencjach. Mam nadzieję, że Bóg posłuży się naszą modlitwą dla świętości naszego Diecezjalnego Kościoła” - mówi ks. Skwierczyński.

Jednocześnie kapłan zachęca do uczestnictwa w corocznym skupieniu kapłańskim w sobotę 20 lutego w siedleckiej katedrze.

MJa [ja]

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Jabłkowska
+48.512111737

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.