Kapłani przez cały rok odwiedzają chorych /AUDIO/

lut 2025
Chorych i starszych, którzy nie mogą chodzić do kościoła, kapłani odwiedzają co miesiąc, zwykle w pierwszy piątek. Chorzy mogą skorzystać z sakramentu pokuty i namaszczenia chorych, przyjmują Komunię Świętą. Na duchowe dobra płynące z takich spotkań zwraca uwagę ks. Krzysztof Kisielewicz, proboszcz parafii pw. św. Doroty w Winnej Poświętnej.
- To łaska sakramentów świętych, których udzielamy. – mówi proboszcz. - Sakrament jest widzialnym znakiem niewidzialnej łaski. Zawsze gdy przyjmujemy sakrament, to działa w nas łaska, umacnia nas. Jeżeli udzielam sakramentu Komunii Św. to wiadomo, że z Panem Jezusem jest dużo łatwiej dźwigać krzyż cierpienia. Rozmawiamy o tym bezpośrednio i chorzy czują się umocnieni. Ale też sakrament namaszczenia chorych jest sakramentem, który umacnia. Chory zostaje namaszczony, żeby móc dźwigać krzyż choroby, cierpienia – razem z Chrystusem.Ks. Kisielewicz w każdy pierwszy piątek odwiedza w domach ponad trzydziestu chorych, w pierwszy piątek lutego dotarł do trzydziestu sześciu chorych. Jak zauważa, to dla nich ważne i wyczekiwane spotkania, a duchowej posłudze towarzyszą rozmowy i wzajemne zapewnienia o modlitwie.
11 lutego, w dniu gdy wspominamy objawienia Matki Bożej w Lourdes, z inicjatywy św. Jana Pawła II obchodzimy Światowy Dzień Chorego, to szczególna okazja do pamięci i troski o chorych. W kościołach sprawowane są Mszę Św. podczas których udzielany jest sakrament namaszczenia chorych. Pamiętając w tym dniu o chorych, modlimy się też za osoby, które opiekują się nimi – pracowników służby zdrowia, kapłanów, wolontariuszy. W tym roku obchodom towarzyszą słowa „Nadzieja zawieść nie może”.
Z ks. Krzysztofem Kisielewiczem proboszczem parafii św. Doroty w Winnej Poświętnej, o posłudze chorym, rozmawiała Agnieszka Bolewska-Iwaniuk.
Foto: ABol / Archiwum
0 komentarze