Biała Podlaska

Kolędowanie u świętej Anny w Tucznej

14
sty 2024

W parafii św. Anny w Tucznej po raz pierwszy odbył się przegląd kolęd, w którym uczestniczyły chóry nie tylko z terenu gminy Tuczna, ale także z zaprzyjaźnionych miejscowości. Wydarzenie zgromadziło spora grupę widzów - parafian, którzy zostali po Mszy św., aby posłuchać znanych, jak i nieznanych kolęd i pastorałek.

W niedzielę, 14 stycznia po Mszy św. w kościele parafialnym pw. św. Anny w Tucznej odbył się przegląd chórów. Inicjatorem tego wydarzenia był Piotr Korniecki, dyrygent chóru w Tucznej, który przyznał, że pomysł zrodził się niedawno i do tego przedsięwzięcia udało się zaprosić znajomych dyrygentów, którzy przybyli to Tucznej ze swoimi chórami.

Chór w Tucznej działa dopiero od czterech lat. Tworzą go osoby dorosłe, ale w szkole działa także chór młodzieżowy, więc jak zaznaczył Piotr Korneciki, choć młodzież jest dziś ciężko oderwać od telefonu czy komputera, może uda się zachęcić ich do śpiewania w chórze.W niedzielę przed publicznością zaprezentowało się osiem chórów:
- Chór parafii św.. Anny w Kodniu
– Chór Corde Christi – Parafia NSPJ w Zarzeczu Łukowskim
– Chór Corda Cordi - Parafia NSPJ w Wojcieszkowie
– Chór parafii Przemienienia Pańskiego w Horbowie
– Chór Melizmat z Konstantynowa
– Chór w Dubicy
– Chór parafii św. Anny w Tucznej
– Chór Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tucznej.

O przeglądzie, pracy z chórzystami i jubileuszu jednego z chórów, a także o planach gminy Tuczna na aktywizację młodzieży posłuchacie w relacji Izabeli Chajkaluk.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Izabela Chajkaluk
+48.500106004

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Janina Wt. 16.01.2024 15:02:25

Zespół z Tucznej pięknie się zaprezentował.