Diecezja drohiczyńska

KSM Drohiczyn zaprasza młodzież na rekolekcje adwentowe, poprowadzą je księża – TikTokerzy

07
lis 2023

Najbardziej znani księża ewangelizujący poprzez media społecznościowe poprowadzą w Drohiczynie rekolekcje adwentowe dla młodzieży. Rekolekcje odbędą się w dwóch turach. W dniach 17 - 19 listopada poprowadzi je ks. Sebastian Kosecki, w terminie 24 – 26 listopada z kolejną grupą spotka się ks. Rafał Główczyński, znany jako „Ksiądz z osiedla”.

Trzeba głosić Boga tam, gdzie jest młodzież, a ona spędza czas w internecie więc tam do nich docieramy, wyjaśnia ks. Piotr Jarosiewicz, duszpasterz młodzieży diecezji drohiczyńskiej.

- Jeśli dziś część młodych ludzi, z różnych racji, nie chodzi do kościoła, to mamy za zadanie jak powiedział papież Franciszek „wyjść na peryferie”. Czyli wyjść i wejść w te miejsca, w których jest młodzież. Wrzucamy post na FB i mamy 100 polubień, wrzucamy to samo na TT i mamy 100 tys. polubień – i to pokazuje, gdzie jest młodzież. Jeśli ja – ks. Piotr Jarosiewicz, duszpasterz młodzieży mianowany przez biskupa, żeby być wśród młodych i dla młodych, nie będę tam gdzie są młodzi, to znaczy że albo nie jestem „młodzieżowy” albo nie potrafię przełamać granic by wrzucać rzeczy dobre w miejsce gdzie jest młodzież.

O zaproszonych rekolekcjonistach, ks. Jarosiewicz mówi: - Ci księża nie mówią teoretycznie, a bardzo jasno, bardzo prosto, pięknie i obrazowo świadczą o Jezusie Chrystusie.

Rekolekcje odbędą się w Nadbużańskim Ośrodku Ewangelizacji w Drohiczynie. Zgłoszenia uczestników przyjmowane są w Biurze KSM Drohiczyn telefonicznie pod numerem 502 599 864 lub mailowo: ksm@ksm-drohiczyn.pl. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Informacji na ten temat znaleźć można także na stronie KSM Drohiczyn ksm-drohiczyn.pl.

O docieraniu do młodych, głoszeniu Słowa Bożego w mediach społecznościowych i rekolekcjach przygotowanych przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej z ks. Piotrem Jarosiewiczem, diecezjalnym duszpasterzem młodzieży diecezji drohiczyńskiej i asystentem KSM Drohiczyn, rozmawiała Agnieszka Bolewska-Iwaniuk.

Grafika udostępniona przez ks. P. Jarosiewicza
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.