Łuków

Łuków: peregrynacja figury Świętego Michała Archanioła

Kościół Śr. 11.05.2022 10:34:44
11
maj 2022

W parafii Świętego Brata Alberta w Łukowie odbywała się peregrynacja figury Świętego Michała Archanioła z Gargano. W uroczystościach brał udział ksiądz biskup Kazimierz Gurda.

Figura Świętego Michała Archanioła z Gargano przybyła do łukowskiej parafii w poniedziałek 9 maja w asyście straży pożarnej i policji. Na placu przed kościołem powitali ją parafianie, kapłani oraz goszczący w parafii Michalita ojciec Krzysztof Bochenek. Następnie słowa przywitania skierowały delegacje dzieci, młodzieży i dorosłych. Figurę Świętego Michała Archanioła w imieniu całej parafii powitał ksiądz proboszcz Leszek Przybyłowicz. Tego dnia odbyła się także Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie oraz Apel Jasnogórski z obrzędem nałożenia szkaplerza. Indywidualne czuwanie trwało do późnych godzin nocnych. http://www.podlasie24.pl/lukow/kosciol/lukow-ktoz-jak-bog-34fb9.html

Kolejnego dnia uroczystości, we wtorek 10 maja parafianie spotkali się na Eucharystii, której przewodniczył ksiądz biskup Kazimierz Gurda. Podczas homilii, ksiądz biskup mówił: POSŁUCHAJPodczas Eucharystii ksiądz biskup Kazimierz Gurda poświecił figurę Świętego Michała Archanioła, która od teraz będzie znajdowała się w głównym ołtarzu kościoła. A za czas peregrynacji figury dziękowali parafianie: POSŁUCHAJNa zakończenie uroczystości ksiądz proboszcz Leszek Przybyłowicz dokonał aktu zawierzenia parafii. POSŁUCHAJŚwięty Michał Archanioł, najważniejszy spośród aniołów, obdarzony jest przez Boga szczególnym zaufaniem. Jest uważany za anioła sprawiedliwości i sądu, łaski i zmiłowania. Jego imię znaczy „Któż jak Bóg”. W Apokalipsie św. Jana Archanioł pojawia się na niebie i walczy ze smokiem. W czasie nawiedzenia figury wiele osób przyjmuje szkaplerz św. Michała Archanioła, aby z jego szczególną pomocą uzyskać łaskę dobrej spowiedzi dla siebie i innych, siłę w walce z nałogami i wadami, obronę przed herezjami, błędnymi i fałszywymi naukami, wybawienie dusz z czyśćca przez modlitwę i uzyskanie odpustów.

AKup [ja]
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.