Międzyrzec Podlaski

Międzyrzec Podlaski: w parafii św. Apostołów Piotra i Pawła rozpoczęły się Misje Święte

24
kwi 2022

24 kwietnia w parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Międzyrzecu Podlaskim rozpoczęły się Misje Święte.

Przez osiem dni Misjom Świętym przewodniczyć będą ojcowie Oblaci o. Marcin Szwarc i o. Jarosław Kędzia.

- Dla naszej parafii nadszedł czas duchowej odnowy, czas Misji Ewangelizacyjnych – mówił ks. Dariusz Ostałowski, proboszcz parafii św. Apostołów Piotra i Pawła. - Nasz Pan Jezus Chrystus, który nakazał swoim uczniom: „Nieście Ewangelię na cały świat” - przysyła nam dziś misjonarzy. Niech święty czas Misji wyda w życiu naszej parafii i tych wszystkich, którzy tu się modlą zbawienne owoce.

Proboszcz parafii ks. Dariusz Ostałowski witając misjonarzy, dokonał symbolicznego przekazania władzy, wręczył klucze do kościoła misjonarzom.

- Nasze Misje parafialne rozpoczynamy w wyjątkowy dzień w historii kościoła i roku liturgicznego dlatego, że zaczynamy te Misje w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus mówił do siostry Faustyny „Miłość moja nikogo nie zawodzi” – to jest skrót całego Orędzia o Miłosierdziu Bożym. Módlmy się, żeby Miłosierdzie Boże odnalazło nas i naszych bliskich. Wpatrujmy się w tego Jezusa dzisiaj niech on nam przewodzi na cały czas naszych Misji św. - mówił w homilii o. Jarosław Kędzia.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Sławomir Karczewski
+48.500106003

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook