Łuków

Misje Ewangelizacyjne dają nam siłę, aby iść drogą wiary

06
maj 2023

W parafii Świętej Anny w Jeleńcu dobiegają końca Misje Ewangelizacyjne. Ich punktem kulminacyjnym było przybycie Świętych Znaków: Kopii Obrazu Matki Bożej Kodeńskiej i relikwii Błogosławionych Męczenników Podlaskich z Pratulina.

W Diecezji Siedleckiej trwają Misje Ewangelizacyjne. Odbywają się one w ramach obchodów 200-lecia powstania naszej diecezji. Od 30 kwietnia Misje Ewangelizacyjne trwają w parafii Świętej Anny w Jeleńcu. Prowadzi je misjonarz ksiądz Maciej Majek. Każdy dzień wypełniony jest intensywnymi i głębokimi przeżyciami duchowymi i religijnymi. Dziś, w sobotę 6 maja, do parafii przybyły Święte Znaki: Kopia Obrazu Matki Bożej Kodeńskiej i relikwie Błogosławionych Męczenników Podlaskich z Pratulina. Dziś też Mszę Świętą odprawił ksiądz biskup Kazimierz Gurda, który podczas homilii zwracając się do zebranych mówił im o tym, jak wielka siła płynie z czasu Misji Ewangelizacyjnych. Siła, która pozwoli im na podążanie drogą wyznaczoną przez Chrystusa. Drogą prowadzącą do nieba.

Misje Ewangelizacyjne w parafii Świętej Anny w Jeleńcu zakończą się jutro, w niedzielę 7 kwietnia odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich i odprowadzeniem Świętych Znaków.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.