Łuków

Misje Ewangelizacyjne w Dąbiu: dzień sakramentu pokuty i pojednania

19
kwi 2023

W parafii Matki Boskiej Królowej Polski w Dąbiu trwają Misje Ewangelizacyjne. Za nami kolejny ich dzień, który był dniem celebracji sakramentu pokuty i pojednania.

Misje Ewangelizacyjne to szczególny czas w życiu parafii, kiedy chcemy wrócić do źródeł wiary, by poprzez modlitwę, słuchanie Bożego Słowa i czerpanie z mocy sakramentów dać się poprowadzić Bogu. On pragnie naszego szczęścia. Codzienność i zabieganie wokół tysiąca spraw, odbierają nam zdrowe i mądre widzenie siebie, życia, świata i ludzi. Gdy jesteśmy pochłonięci mnóstwem obowiązków to wtedy wartości i sprawy ważne są traktowane i przeżywane jako drugorzędne. A sprawy nieistotne wydają nam się pilne i konieczne. Misje pomagają spojrzeć oczami Boga na nasze życie z wielką troską i życzliwością, by poczuć się dziećmi Boga.

Misje Ewangelizacyjne w parafii w Dąbiu rozpoczęły się 16 kwietnia. Prowadzi je ksiądz Jacek Sereda. Pierwszy dzień upłynął pod hasłem: „Jesteś chciany i kochany przez Boga”. W poniedziałek odbyła się liturgia z katechezą misyjną oraz uroczyste wyrzeczenie się zła, egzorcyzm i symboliczne wprowadzenie do Kościoła. Natomiast we wtorek 18 kwietnia, po katechezie misyjnej oraz modlitwie przebłagalnej za grzechy, wierni celebrowali sakrament pokuty i pojednania.Dziś, w środę 19 kwietnia, tematem przewodnim będą słowa: „Pan mój i Bóg mój, przyjcie Jezusa Chrystusa jako Pana i Zbawiciela”. Dziś parafianie wezmą udział w Eucharystii z obrzędem przyjęcia Jezusa Chrystusa za Pana i Zbawiciela. Odbędzie się też poświęcenie krzyżyków i medalików. https://lukow.podlasie24.pl/kosciol/misje-ewangelizacyjne-w-parafii-w-dabiu-20230415103305

zdjęcia: parafia Matki Boskiej Królowej Polski w Dąbiu

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.