Biała Podlaska

Młodzi przyjechali do Pratulina

19
cze 2021

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią młodzi ludzie z terenu diecezji siedleckiej przyjechali do Pratulina na Jerycho Młodych. Patronką tegorocznego spotkania młodzieży była bł. Karolina Kózkówna, Mszy św. przewodniczył biskup pomocniczy diecezji siedleckiej Grzegorz Suchodolski.

W piątek, 18 czerwca młodzież przyjechała do Sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie na Jerycho Młodych. Po rocznej przerwie przy ołtarzu polowym spotkało się ok. 700 młodych ludzi, aby wspólnie modlić się, śpiewać, słuchać konferencji, a także uczestniczyć w Drodze Krzyżowej oraz Mszy św.

Ks. Wojciech Sobieszek, diecezjalny duszpasterz młodzieży przypomniał, że w ubiegłym roku Jerycho Młodych odbywało się zdalnie, a w tym raku wszyscy spotkali się wspólnie w Pratulinie. – Cieszymy się z tego, że młodzi ludzie przyjechali posłuchać o bł. Karolinie. Kiedyś szedłem po parku i słuchałem najnowszej listy utworów. Jeden z utworów opowiadał o relacji patologicznej, takiej kiedy młodzież pije, ma ryzykowane zachowania. I gdy przeczytaliśmy kolektę na uroczystość bł. Karoliny pomyśleliśmy, że jest tam wspomnienie o modlitwie, czystości i pracy. Żeby młodzi byli bliżej Boga to potrzeba im dobrych bodźców, i pomyśleliśmy, że bł. Karolina daje niesamowitą podpowiedź – modlitwa, czystość i praca – podsumował ks. Wojciech Sobieszek.

Bp Grzegorz Suchodolski powiedział, że miło jest widzieć młodzież po rocznej przerwie zgromadzoną razem we wspólnocie Kościoła. – To spotkanie w tym roku w Pratulinie pokazuje, że młodych nie wolno nam zamknąć w tym świecie hybrydowym, w świecie internetu. I może oni bardziej niż ktokolwiek inny potrzebują spotkań w realu. Jerycho Młodych z bł. Karoliną Kózkówną, z młodzieżą z Zabawy, czyli miejsca męczeństwa bł. Karoliny, to są potomkowie można powiedzieć tej naszej wielkiej patronki, m.in. KSM-u, ale też całej polskiej młodzieży. Bardzo się cieszę, że z młodzieżą są także księża. Ufam, że to spotkanie otworzy cały szereg spotkań w ciągu roku w duszpasterstwie młodzieży – podkreślił ks. bp Grzegorz Suchodolski.
Młodzi ludzie opowiedzieli nam co sądzą o Jerychu Młodych i możliwość wspólnego spotkania się po rocznej przerwie.

POSŁUCHAJ


Transmisję z Pratulina przeprowadziła telewizja diecezjalna FARO.TV
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Izabela Chajkaluk
+48.500106004

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.