Łuków

Nowe Koło Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie w Wilczyskach

12
gru 2022

W niedzielę 11 grudnia 2022 r. w par. Niepokalanego Serca NMP w Wilczyskach odbyło się spotkanie z ks. Pawłem Brońskim, diecezjalnym opiekunem Kół Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie, podczas którego radiowa rodzina powiększyła się o nowe Koło Przyjaciół.


Inicjatorem spotkania i pomysłodawcą powołania Koła Przyjaciół KRP w Wilczyskach był ks. kan. Krzysztof Uściński, proboszcz parafii w Wilczyskach, którego marzeniem było, aby tak jak w poprzednich parafiach, w których pracował, również i w tej istniała tego typu grupa. Spotkanie poprzedziły rekolekcje adwentowe, które poprowadził ks. Paweł Broński, zachęcając wiernych do większego zaangażowania na rzecz wspólnoty parafialnej oraz przybliżając idę funkcjonowania kół przyjaciół, działających przy rozgłośni. Duchowny wyjaśnił, że najważniejszą i palącą potrzebą mediów katolickich jest otoczenie ich modlitwą o ochronę przed wszelkiego rodzaju niebezpieczeństwami i wspieranie ich przede wszystkim w duchowy sposób.
W spotkaniu wziął udział prezes KP KRP z Wandowa Adam Ochmański wraz z małżonką, którzy przybliżyli parafianom z Wilczysk zalety przynależności do Koła. W sali parafialnej zgromadziło się kilka zainteresowanych osób, ale ci którzy przybyli, zadeklarowali, że zachęcą swoich bliskich i znajomych do włączenia się w prace powstającej wspólnoty. Prezesem Koła została Katarzyna Iwaniec, zastępcą prezesa Barbara Rajdaszka, a skarbnikiem Zofia Iwaniec.
Wilczyska będą niebawem świętować 700-lecie istnienia parafii, a więc Koło Przyjaciół KRP z jednej strony może odegrać ważną rolę w przygotowaniu jubileuszu, a z drugiej strony wspólnota parafialna może liczyć na medialną opiekę KRP nad tym wydarzeniem, polegającą na informowaniu i relacjonowaniu przebiegu przygotowań i samego świętowania.
Gratulujemy nowemu Kołu z Wilczysk i zapraszamy kolejne wspólnoty parafialne do zrzeszania się wokół naszej diecezjalnej rozgłośni.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
ks. Paweł Broński
+48.503545053

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.