Siemiatycze

Odwagi! Jesteśmy Chrześcijanami! - odpust w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach

19
maj 2024

Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach w niedzielę, 19 maja przeżywała uroczystość odpustową. Główną Mszę św. w tym dniu celebrowano w samo południe, a przewodniczył jej i słowo Boże wygłosił ks. Mariusz Bartosiak, Oficjał Sądu Biskupiego w Drohiczynie. W tym dniu świętowały też dzieci, które rok wcześniej po raz pierwszy przyjęły Komunię Świętą, w modlitwach polecano również uczestniczącego w koncelebrze ks. Józefa Grzeszczuka przeżywającego w tych dniach złoty jubileusz posługi kapłańskiej.

W homilii ks. Mariusz Bartosiak zwracał uwagę, że Zesłanie Ducha Świętego i wspomnienie św. Andrzeja Boboli, łączą się w tym dniu, bo przecież św. Andrzej Bobola głosił Słowo Boże natchniony przez Ducha Świętego. Zwracając się wprost do zgromadzonej wspólnoty mówił:

- Swoją gorliwością, zapałem i miłością do Jezusa Chrystusa głośmy dziś Słowo Boże jak robił to nasz patron, jak on odczytujmy wolę Bożą. Kapłan przypomniał żywot świętego Andrzeja Boboli uzupełniając go świadectwem osób, dla których i dziś święty jest umocnieniem. Podkreślał, że patron parafii i naszej Ojczyzny, nie bał się i głosił Chrystusa umocniony darami Ducha Świętego.

Kaznodzieja mówił o tym, jak kiedyś walczono z krzyżem, odniósł to do czasów współczesnych, kiedy tamta wroga Kościołowi rzeczywistość wraca do nas w Polsce i znów toczy się walka o krzyż. Zwracał uwagę na odwagę, która pozwala wybrać krzyż, która pozwala wybrać Chrystusa. Apelował byśmy mieli odwagę, którą miał św. Andrzej Bobola:

- Odwagi! Bo jesteście chrześcijanami! Mszę Św. zakończyła procesja eucharystyczna, odśpiewano też hymn „Ciebie Boga wysławiamy”.

Parafian, gości, a w szczególności licznie zgromadzonych księży witał proboszcz parafii ks. Bohdan Sawicki, na zakończenie uroczystości kapłan dziękował wszystkim za obecność i wspólną modlitwę.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.