Biała Podlaska

Poświęcenie kaplicy w parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego w Białej Podlaskiej

19
mar 2023

Uroczystą Mszą św. pod przewodnictwem Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy rozpoczęła się uroczystość poświęcenia kaplicy w najmłodszej w diecezji siedleckiej - parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego.


Czwarta niedziela Wielkiego Postu o tzw. niedziela radości. Powodem dla którego jest ona tak nazwana są zbliżające się święta Zmartwychwstania Pańskiego. Nadchodzące święta będą szczególne dla parafian nowej parafii pod wezwaniem bł. Stefana Wyszyńskiego, która została erygowana w styczniu tego roku w Białej Podlaskiej.

Ta część miasta to jeszcze plac budowy. Powstaje tu nowe duże osiedle. 19 marca do dyspozycji mieszkańców tego rejonu miasta została oddana nowa kaplica, w której wierni będą mogli każdego dnia uczestniczyć we Mszy św. Uroczystego poświęcenia dokonał ks. bp. Kazimierz Gurda Biskup Diecezjalny Siedlecki.

Patronem nowej parafii jest bł. Stefan Wyszyński, którego posługa kapłańska niejednokrotnie splatała się z Ziemią Podlaską. Jest to pierwsza parafia w diecezji siedleckiej, która nosi takie zawołanie.Msza św. w kaplicy odprawiana będzie codziennie o godz. 18.00, natomiast w niedziele o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00.

Proboszczem parafii jest ks. Andrzej Ciok, którego w posłudze duszpasterskiej będzie wspierał ks. Paweł Bielecki. W dniach 31 marca do 2 kwietnia w parafii będą odbywały rekolekcje, które poprowadzi ks. Paweł Bielecki.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Izabela Chajkaluk
+48.500106004

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.