Kościół

Przedstawiciele Kół Przyjaciół KRP spotkali się w Siedlcach

Siedlce Wt. 21.11.2023 12:57:53
21
lis 2023

18 listopada w Centrum Charytatywno-Duszpasterskim miało miejsce spotkanie z udziałem przedstawicieli Kół Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie.

Na początku spotkania głos zabrał ks. Grzegorz Suwała, diecezjalny opiekun Kół Przyjaciół KRP – Cieszymy się, że tak wiele osób odpowiedziało dziś na nasze zaproszenie i nawet te warunki atmosferyczne nie przeszkodziły Wam w przybyciu tutaj, dla nas to niezmiernie ważne. Dziękuję także współtworzenie wtorkowych audycji. Bardzo zależy nam na tym, by w trakcie audycji pojawiały telefony na żywo. Wiem, że niejednokrotnie wymaga to przełamania jakiegoś lęku, który mamy w sobie przed rozmową na żywo na antenie. Prosimy, żebyście się zgadzali, wtedy ta audycja jest żywa. Mile widziana jest też Wasza inicjatywa, jeśli chcecie podzielić się tym, co dzieje się w Waszej parafii, miejscowości, to zachęcamy do kontaktowania się z nami – dodał. Ks. Grzegorz Suwała podziękował także kołom z Karcz, Szaniaw, Zalesia, Choroszczynki, Parczewa, Białej Podlaskiej, Nakor za organizację spotkań jubileuszowych.

Następnie do zebranych zwrócił się ks. Marek Bieńkowski, dyrektor rozgłośni. – W pierwszej kolejności dziękuję za Waszą modlitwę. Dziękuję za Wasze wsparcie finansowe. Zachęcam, żebyście informowali nas o tym, co się dzieje u Was lokalnie. Po to jest radio, by mówiło o sprawach lokalnych. Żyjemy tym, co się dzieje w Polsce i tym, co się dzieje na świecie, te informacje są prezentowane w serwisach, ale przede wszystkim kładziemy nacisk na region, bo na co dzień żyjemy sprawami naszej lokalnej ojczyzny. Bądźcie naszymi redaktorami terenowymi. Zachęcam do pobrania aplikacji radia, która m.in. daje możliwość słuchania online, dostarcza informacje z portalu podlasie24.pl, ułatwia korzystanie z archiwum dźwięków – podkreślił.

Ks. Grzegorz Suwała wręczył Grażynie Olędzkiej z Choroszczynki podziękowanie za prowadzenie koła w Choroszczynce przez 10 lat. – Wiemy o tym, że wielu prezesów szuka następców z różnych powodów m.in. zdrowotnych. W Kole Przyjaciół w Choroszczynce udało się znaleźć następcę, bardzo dziękujemy pani Grażynie Olędzkiej za prowadzenie koła, a pani Helenie Kłąb dziękujemy za podjęcie się tego zadania, życzymy zapału – zaznaczył.

W drugiej części spotkania uczestnicy obejrzeli film „Tam gdzie moje owce, tam i pasterz”. Film jest fabularyzowanym dokumentem o egzekucji 51 mieszkańców Rudna oraz ks. proboszcza Romana Ryczkowskiego. Okupanci niemieccy dokonali egzekucji w ramach akcji odwetowej 30 maja 1940 roku. W rolę aktorów i statystów wcielili się mieszkańcy Rudna oraz goście. Rolę niemieckich okupantów zagrali członkowie Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej 51 Pułku Piechoty Strzelców Kresowych z Iłży oraz grupy teatralnej „GOKTER”, działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Milanowie.

Podczas spotkania przedstawiciele Kół Przyjaciół odebrali kalendarze, życzenia świąteczne oraz materiały formacyjne.0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.