Diecezja siedlecka

Rekolekcje dla małżeństw w Siedlanowie/FOTO

23
maj 2023

W dniach, 19-21 maja w Domu Rekolekcyjnym w Siedlanowie odbyły się rekolekcje dla małżeństw. Tematem przewodnim duchowego skupienia była „Miłość Oblubieńcza Chrystusa jako ideał miłości małżeńskiej”.

Konferencje dla rodzin przygotował i wygłosił ks. Rafał Soćko, student historii Kościoła na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W spotkaniu wzięło udział 11 małżeństw wraz z dziećmi. Kilka rodzin przybyło spoza terenów diecezji siedleckiej. Małżonkowie wysłuchali 5 nauk rekolekcyjnych.

W piątkowy wieczór uczestnicy dowiedzieli się, jakie cechy miłości małżeńskiej objawia Pismo św. Następnego dnia rekolekcjonista poruszył zagadnienia dotyczące m. in. mocy wypływającej z sakramentu małżeństwa; naprawianiu trudnych relacji; fundamentalnych filarów duchowości małżeńskiej oraz katolickiego wychowania dzieci. Niedzielne przedpołudnie było okazją do dzielenia się świadectwami i doświadczeniem życia rodzinnego.

Rekolekcyjne „triduum” dla wielu stało się szansą do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, osobistej rozmowy z kapłanem czy spotkania na adoracji z Jezusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie. Ksiądz Rafał na zakończenie życzył małżonkom, aby ich rodziny – w pryzmacie kontemplowanej tego dnia tajemnicy Wniebowstąpienia Pańskiego – były „kawałkami nieba na ziemi”. Duchowe zmagania zakończyła wspólna agapa.0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.